Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

de.ni
de.ni
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi

Recenze knihy Muž, který už nezavolal

de.ni
de.ni
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi
Recenze knihy Muž, který už nezavolal

Recenze knihy Muž, který už nezavolal

"Opravdu to bolelo. Proč mi nikdy nikdo neřekl, že "zlomené srdce" není jenom obrazné vyjádření?"

Sedmatřicetiletá Sarah Mackeyová žila sedmnáct let v nespokojeném manželství. Po rozvodu náhodně potkává ve svém rodném anglickém městečku Gloucestershiru sympatického a urostlého Eddieho Davida. Sarah a Eddie se do sebe zamilovali na první pohled. Strávili spolu pouhých sedm úžasných dní, ale oba měli ten stejný pocit sounáležitosti. Byli si jisti, že potkali konečně toho pravého. Když Eddie odjíždí na plánovanou dovolenou do Španělska, slíbí, že zavolá a Sarah ani v nejmenším nepochybuje, že svůj slib dodrží. Jenže nezavolá, telefon nezvedá, neodpovídá ani na žádnou z jejích sms či zpráv zanechaných na messengeru... Přitom je online! Co mu proboha udělala? Je zoufalá, uvědomuje si, že nechybí moc a ze svých myšlenek se zblázní. Sarah si uvědomuje, že se něco muselo stát, něco vážného. Moc dobře věděla, že to, co mezi nimi během těch sedmi dní vzniklo, nebylo jen dětinské poblouznění nebo nezávazný flirt.

Nakonec zjistí důvod, proč Eddie nereaguje – pravda, která je Sářinou noční můrou a na kterou se celý život snaží bezúspěšně zapomenout….

Hodnocení

Musím ocenit hlavní myšlenku příběhu – jak je důležité mezi sebou komunikovat, všechno si vyříkat a nedělat zbytečné a unáhlené závěry dříve, než se vše vyjasní. Jak říká staré známé a vševědoucí lidové rčení: „Dvakrát měř, jednou řež.“

Kniha Muž, který už nezavolal se četla sama. Sice mi přišlo počínání Sarah malinko dětinské, ale na druhou stranu, která z nás to nezažila – bláznivě se zamilovat až po uši a pak čekat na nikdy nesplněný slib, že ON přeci zavolá. Úplně si vybavuji ten pocit, kdy jsem si myslela, že se právě zhroutil celý svět. Tohle je běžný scénář u náctiletých dívek, avšak v tomto případě jej zažívá dospělá, zralá a úspěšná žena.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 3. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 1. 2020

zajímavý tip

Odpovědět
lemur
lemur 5. 12. 2019

Poutavá knížka.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 487
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.