Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Recenze knihy Heřmánkové údolí

de.ni
de.ni
Vloženo 18. 11. 2019
Líbí se mi
Recenze knihy Heřmánkové údolí

Recenze knihy Heřmánkové údolí

První kniha autorky Hany Marie Kornerové, kterou jsem četla a ihned jsem se do jejího stylu psaní zamilovala. „Heřmánkové údolí“ je strhujícím příběhem odvážné ženy na pozadí jedné kapitoly českých dějin, jenž je psán neuvěřitelně čtivou formou. Mohu vám zaručit skvělý čtenářský zážitek. Knihu vydalo nakladatelství MOBA.

Poutavý příběh vypráví o dívce jménem Anna, která neměla ve svém životě na růžích ustáno a přesto (či právě proto) svůj životní osud zvládla ukočírovat za každé situace. Anna se narodila v Sovětském svazu. Jelikož byla její maminka Češka, mluvila kromě ruštiny také plynně česky. Po smrti rodičů je v roce 1946 nucena přestěhovat se k příbuzným do Československa, což bere jako příležitost v lepší budoucnost. Příbuzní ji krátce po příjezdu sdělí, že jí našli ženicha, který jako válečný hrdina získal zájezdní hospodu, jež leží v místě nesoucí poetický název „heřmánkové údolí“. Pavel Polanský je štramák. Anna jásá. Provdá se za pohledného muže a ještě spolu budou žít na tak okouzlujícím místě. Brzy po svatbě Anna otěhotní, porodí dvojčata. Bohužel však do jejich poklidného soužití brzy zasáhne změna politického režimu. Komunismus začne znepříjemňovat život nejen jim, ale také jejich přátelům a známým. Největších změn dojdou lidé – pod vládou komunistů k sobě přestanou chovat upřímně, začnou si lhát, vymýšlet a udávat jeden druhého.

Už takto těžkou dobu prohlubuje navíc zdravotní stav manžela, který si sebou z války nese poranění hlavy, díky kterému trpí závratěmi a silnými bolestmi hlavy. Rok od roku se jeho stav zhoršuje a právě zde Anna projevuje svou nejsilnější a nejoddanější stránku své osobnosti.

Celý příběh vypráví Anna jako stará paní, která leží v nemocnici a kde vzpomíná na své dětství, dospívání a nelehký životní osud. Avšak jako silná žena je vděčná za vše krásné, co jí život během krušných let přinesl…

Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2012 nakladatelstvím MOBA. Celkem má 256 stran. Autorkou je Hana Marie Körnerová. ISBN 978-80-2434-636-6.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 3. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

úžasná kniha

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 12. 2019

četla jsem, krásná poutavě napsaná kniha

Odpovědět
Jasper
Jasper 5. 12. 2019

To vypadá na velmi zajímavou knihu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 487
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.