Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

de.ni
de.ni
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi

Recenze knihy Druhá světová v barvě

de.ni
de.ni
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi
Recenze knihy Druhá světová v barvě

Recenze knihy Druhá světová v barvě

 době druhé světové války bylo pořízeno mnoho zásadních fotografií, které vyjadřují realitu nejničivějšího vojenského konfliktu. Dosud jsme je vnímali jako černobílou připomínku dramatické minulosti. Jakmile se nám ale ukážou v barevném provedení, je to jedinečný zážitek.

Tak reálné, až z toho mrazí

Ulice okupované Prahy, trosky spadlých letadel na pláži, mrazivé podmínky východní fronty i pohodlí Hitlerovy koupelny, to všechno jsou tváře dosud největší války. Výjimečná kniha Druhá světová v barvě vám ukáže momenty z tehdejšího života na kolorovaných fotografiích. Čtenáři mohou jejím prostřednictvím prozkoumat 120 zlomových událostí a být téměř u toho, když se staly.

Dobové snímky získaly v barevném provedení úplně nový rozměr, připomenou vám totiž události z let 1939–1945 v perspektivě, v níž je sledovali tehdejší účastníci. Ocitnete se uprostřed vylodění v Normandii, na bojišti v Tichomoří, budete stát v bezprostřední blízkosti Winstona Churchilla. Zaujmou vás letouny, zbraně i technika a živě si představíte každodenní život, v němž se odehrávají osobní příběhy vysoce postavených i obyčejných lidí, které spojila jediná událost: válka.

Jaké okolnosti za snímky stojí?

Kniha Druhá světová v barvě má nejenom obrazovou hodnotu, ale také se v ní dozvíte zajímavé podrobnosti vztahující se k daným snímkům. Každý z nich doprovází zasvěcený text od zkušených vojensko-historických publicistů, autorů z magazínů 2. světová a Válka REVUE, který přibližuje zlomové okamžiky, od blitzkriegu nacistické armády po konečné vítězství Spojenců, slavné zbraně, letadla, tanky, rozhodující bitvy, osudy a tragédie vojáků i civilních obyvatel.

Kromě této publikace vznikla ve vydavatelství Extra Publishing také další kniha fotografií Historie v barvě, která představuje na stejném principu kolorovaných snímků legendární momenty z dějin lidstva tak, jak je vnímali jejich tehdejší očití svědkové.

Autor: Iva Kulihová 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 3. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 12. 2019

zajímavá kniha, ta by se mohla líbit manželovi, díky Deni .-)

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 487
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.