Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

de.ni
de.ni
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi

Recenze knihy Druhá světová v barvě

de.ni
de.ni
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi
Recenze knihy Druhá světová v barvě

Recenze knihy Druhá světová v barvě

 době druhé světové války bylo pořízeno mnoho zásadních fotografií, které vyjadřují realitu nejničivějšího vojenského konfliktu. Dosud jsme je vnímali jako černobílou připomínku dramatické minulosti. Jakmile se nám ale ukážou v barevném provedení, je to jedinečný zážitek.

Tak reálné, až z toho mrazí

Ulice okupované Prahy, trosky spadlých letadel na pláži, mrazivé podmínky východní fronty i pohodlí Hitlerovy koupelny, to všechno jsou tváře dosud největší války. Výjimečná kniha Druhá světová v barvě vám ukáže momenty z tehdejšího života na kolorovaných fotografiích. Čtenáři mohou jejím prostřednictvím prozkoumat 120 zlomových událostí a být téměř u toho, když se staly.

Dobové snímky získaly v barevném provedení úplně nový rozměr, připomenou vám totiž události z let 1939–1945 v perspektivě, v níž je sledovali tehdejší účastníci. Ocitnete se uprostřed vylodění v Normandii, na bojišti v Tichomoří, budete stát v bezprostřední blízkosti Winstona Churchilla. Zaujmou vás letouny, zbraně i technika a živě si představíte každodenní život, v němž se odehrávají osobní příběhy vysoce postavených i obyčejných lidí, které spojila jediná událost: válka.

Jaké okolnosti za snímky stojí?

Kniha Druhá světová v barvě má nejenom obrazovou hodnotu, ale také se v ní dozvíte zajímavé podrobnosti vztahující se k daným snímkům. Každý z nich doprovází zasvěcený text od zkušených vojensko-historických publicistů, autorů z magazínů 2. světová a Válka REVUE, který přibližuje zlomové okamžiky, od blitzkriegu nacistické armády po konečné vítězství Spojenců, slavné zbraně, letadla, tanky, rozhodující bitvy, osudy a tragédie vojáků i civilních obyvatel.

Kromě této publikace vznikla ve vydavatelství Extra Publishing také další kniha fotografií Historie v barvě, která představuje na stejném principu kolorovaných snímků legendární momenty z dějin lidstva tak, jak je vnímali jejich tehdejší očití svědkové.

Autor: Iva Kulihová 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 5. 12. 2019

zajímavá kniha, ta by se mohla líbit manželovi, díky Deni .-)

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 985
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.