Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

de.ni
de.ni
Vloženo 18. 11. 2019
Líbí se mi

Recenze knihy 6000 km touhy

de.ni
de.ni
Vloženo 18. 11. 2019
Líbí se mi
Recenze knihy  6000 km touhy

Recenze knihy 6000 km touhy

Šestnáctiletá Němka Ilse chodí na střední školu a na zábavě potká dvacetiletého pohledného Pákistánce Shahida, do kterého se okamžitě zamiluje. Imponuje ji jeho exotičnost. V té době ještě nebylo běžné na ulici potkávat cizince a proto pro ni i pro ostatní členy rodiny byl zajímavým přízrakem. Po krátkém čase požádá Shahid rodiče o ruku jejich dcery. Nikdo neprotestuje. Po svatbě odjíždějí do Saudské Arábie, kde tráví polovinu roku, druhou polovinu roku se vrací do bytu v Berlíně.

Ilse postupně porodí dcery Miriam, Anju a postiženého syna Jassina. V Berlíně děti navštěvují školu, Jassin chodí do speciální terapeutické školky. Vztah Ilse a Shahida se časem zhoršuje, odcizují se. Manžel doma s ničím nepomůže a ze své ženy si dělá doslova služku. To Ilsu vytáčí a uvažuje o rozvodu. Posledním nápadem, jak manželství zachránit, je odcestovat na velikonoční prázdniny do manželova rodného města Láhauru v Pákistánu, kde má manžel načerpat novou energii od svých příbuzných. Tu opravdu načerpal, ale životy celé rodiny se v minutě změní v katastrofu. Shahid se rozhodne v Láhauru zůstat nadobro! Manželce a dětem zabaví pasy a nesmlouvavě drží rodinu v místě, kde ani jeden její člen nechce zůstat. Začíná boj o svobodu, nezávislost, volnost a možnost určovat si a žít svou vlastní budoucnost…

Příběh podle skutečné události.

Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 1996 nakladatelstvím Ikar. Celkem má 256 stran. Autorkou je Ilse Achilles. Z německého originálu přeložil Rudof Řežábek. ISBN 80-85944-16-2.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 3. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 1. 2020

nečetla jsem

Odpovědět
Tamara
Tamara 1. 12. 2019

DDíky za tip

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 487
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.