Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 1. 8. 2019
Líbí se mi

Rady a postřehy, jak si usnadnit život. Stačí jen některé věci nedělat nebo je prostě hodit za hlavu

Michaella
Michaella
Vloženo 1. 8. 2019
Líbí se mi
Rady a postřehy, jak si usnadnit život. Stačí jen některé věci nedělat nebo je prostě hodit za hlavu

Rady a postřehy, jak si usnadnit život. Stačí jen některé věci nedělat nebo je prostě hodit za hlavu

 

Jsem zpět a se mnou i myšlenky, které se mi neustále honí hlavou. Dnes přináším pár rad a postřehů, jak si unadnit život. Snad se vám budou líbit a hodit. 

1. Dejte si do pořádku svoji minulost, ať se vám neplete do přítomnosti 

Nedořešené věci se rády vrací. Vyřešte, zahoďte, vytěsněte ze své mysli, co do ní nepatří. Určete si směr a tok svého nového myšlení a uvolněte energii pro přítomnost.

2. Vykašlete se na to, co si o vás myslí druzí 

Je důležité mít se ráda, nepropadat do stavu připomínek, méněcennosti, komplexu ze sebe. Jde přece o to cítit se dobře, dělat vše v souladu hlavně se sebou, když se cítíme dobře, cítí se dobře i naše okolí. Souhlasíte se mnou? Ne každá myšlenka od druhých je upřímná a povzbuzující. To přece nepotřebujeme ke svému duševnímu rozvoji. My potřebujeme podporu a pochopení a povzbuzení.

3. Avšak respektujte prostor ostatních a nenarušujte jim jejich klid 

Je důležité nebýt sobec, respektovat druhé a žít život v toleranci, mít v sobě empatii a všímat si pocitů i druhých lidí. Někteří potřebují pomoct nebo poradit, všímavost a přejícnost a ochota pomáhat je na místě, ale v rámci možností, ať nás to nevyčerpá. Buďte člověkem se srdcem.

4. Věřte, že čas dokáže vyléčit a zahojit cokoli vás bolí 

Během života nás bolí hodně ran, prožíváme hezké i nehezké věci. Získáváme a zároveň ztrácíme.  Stárneme a žijeme život od počátku do konce. Hojíme se z ran, lepíme je krásnými zážitky a vzpomínkami a krásou z okamžiku, největší náplastí na naše rány je láska. Ze ztrát milovaných se léčíme nejdéle. 

5. Radujte se z každého nového dne

Radost je základem pro úsměv a vnitřní pocit štěstí a spokojenosti. Když se budete radovat už od rána, naplníte se hezkými pocity na celý den. A bude vám skvěle. Nedovolte nikomu a ničemu vzít vám radost ze života. Jste skvělí a zasloužíte si mnoho radosti a pohody, která vás naplní až po okraj něčím nádherným! 

6. Stížnosti, že nemáte všechno, vám jsou k ničemu 

Nestěžujte si. Stěžováním si spíše přitížíte a přitáhnete k sobě další starosti. Spíše děkujte za vše, co máte a co je pro vás přínosem. Otevřete se novým pocitům a zážitkům a věcem, které vám přijdou a přichází do života. Není všem dnům konec. Jednou jsme nahoře a jednou dole. Houpačka života pohoupe každého, ale dá se to zvládnout.

7. Přemýšlení a hledání odpovědí na otázky je přirozené

Nejsou na všechno odpovědi, protože některé situace a problémy vyžadují dozrání a čas. Nespěchejte, počkejte. Každý problém má řešení nebo vysvětlení. Netrapte se zbytečně tím, že nemáte hned odpověď nebo řešení. Můžete v tom okamžiku dělat i jiné, hezčí věci, než se jen trápit a lámat situaci přes koleno násilím. Na místě je trpělivost, pokora a odhodlání počkat. Kolikrát jde i o úhel pohledu a umění podívat se jiným směrem nebo z jiné strany. 

8. Usmívat se a být příjemná na sebe a druhé je důležité 

Úsměv nejde vždy vykouzlit na obličeji, chápu. Ale je krásné být v pohodě a usmívat se přirozeně. Udělejte pro sebe maximum, ať cítíte vnitřní soulad sami se sebou a najdete své místo v životě. Dělejte denně jen to, co vás naplňuje a mějte kolem sebe hodné lidičky. Jde to. Stačí jen chtít a vybrat si. Odbourejte negace a vše, co vás svazuje.

 

Krásné dny vám přeji. A mám vás moc ráda! 

Blogerka Michaella

 

(zdroj obrázků - pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

krásné

Odpovědět
avatar
Anna Csanádiová 14. 8. 2019

Hezké....

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 14. 8. 2019

Moc hezké

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 7. 8. 2019

Děkuji

Odpovědět
Michaella
Michaella 8. 8. 2019

Také děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 180
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.