Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Sabi P.
Sabi P.
Vloženo 26. 5. 2017
Líbí se mi

Psaní jako vnitřní terapie

Sabi P.
Sabi P.
Vloženo 26. 5. 2017
Líbí se mi
Psaní jako vnitřní terapie

Psaní jako vnitřní terapie

Opravdu miluji psaní a už dlouho vím, že mě uklidňuje. Je to taková moje vnitřní terapie. Taky jsem si asi před dvěma lety udělala terapii z psaní recenzí na mém dřívějším blogu. Hodně mi to pomáhalo, když jsem se necítila moc dobře. Psaní mě tedy baví nejen proto, že mě uklidňuje, ale taky protože díky tomu můžu inspirovat ostatní a to mi dělá radost

A proč si myslím, že psaní může být skvělá terapie?

Protože papír to snese. Můžete na něj napsat naprosto cokoli. Nejlepší terapie psaním je právě ta, kdy své myšlenky napíšete na papír a nepřemýšlíte u toho. Například pokud jste smutní nebo naštvaní – vezměte papír a tužku a pište. A je úplně jedno co. Můžete psát o tom, proč jste smutní nebo naštvaní nebo můžete psát o něčem, co s tím třeba vůbec nesouvisí. Je to jedno!

A až budete mít dopsáno, můžete udělat dvě věci. Za prvé, můžete si tento papír po sobě přečíst a možná budete sami překvapení, co jste tam napsali. Já například, jsem takhle dříve přicházela na ty nejlepší nápady. Prostě jsem psala všechno, co mě napadlo a pak když jsem si to třeba o den, dva dny později přečetla znovu, stačila mi třeba jedna věta a měla jsem nápad.

Ale druhou možností je, že tento popsaný papír vůbec číst nebudete. Až dopíšete a ucítíte tu úlevu z toho, že jste to hodili na papír, můžete ho prostě zmačkat nebo roztrhat a vyhodit. A zapomenout, co jste tam napsali a už na to nemyslet.

Další důvody proč psát:

  • utřídíte si myšlenky
  • uvolníte emoce
  • ujasníte si svoje názory
  • zlepšíte si náladu

Jak už jsem psala i pro mě je psaní uklidňující, ale taky v něm vidím příležitosti. Přijít na nové nápady, inspirovat tak ostatní, zlepšit si den a náladu a spoustu dalšího. Myslím si, že i pro vás by to mohla být dobrá příležitost a tak doporučuji, jít si pro papír a tužku a začít psát. Uvidíte, že budete překvapení, jak skvěle to funguje .

Sabi

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 21. 6. 2017

Odpovědět
Tereza N.
Tereza N. 28. 5. 2017

at už je to psaní viditlné či ne ... at žijou deníky

Odpovědět
Sabi P.
Sabi P. 28. 5. 2017

Ano!

hudlenka
hudlenka 27. 5. 2017

Ano, je to tak, psaní mi vždy pomáhalo dostat se ze splínu

Odpovědět
Sabi P.
Sabi P. 27. 5. 2017

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 511
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.