Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

KamilaK
KamilaK
Vloženo 10. 8. 2019
Líbí se mi

První novodobá miss československa Ivana Christová slaví 49. narozeniny

KamilaK
KamilaK
Vloženo 10. 8. 2019
Líbí se mi
První novodobá miss československa Ivana Christová slaví 49. narozeniny

První novodobá miss československa Ivana Christová slaví 49. narozeniny

Narodila se v roce 1970. O jejím vítězství porota rozhodla v podstatě jednohlasně, i když publikum s výrokem poroty nesouhlasilo a dalo to najevo hlasitým pískotem v Paláci kultury a sportu v Ostravě Vítkovicích, kde se první (a dále ještě druhý a desátý) ročník Miss konal. Vznikl tak jeden z největších kulturních trapasů v československé historii. Ivana byla výjimečná svojí přirozeností. Zatímco ostatní finalistky podlehly tehdejším trendům natupírovaných vlasů a výrazného líčení, Ivana to odmítla a ponechala si své dlouhé vlasy sčesané nahladko, což zvýraznilo dokonalou symetrii její tváře. Její vítězství ale nenadchlo ani tehdejší sponzory a investory soutěže a proto byli proti Ivanině účasti na světových soutěžích. Na Miss World i Miss Universe byla vyslána 1. vicemiss Jana Hronková (na Miss Universe se dostala do Top 10). Ivana vyjela na méně prestižní soutěž Miss Maja International 1989, kterou ovšem jednoznačně vyhrála.

Po vítězství začala působit ve Spojených státech jako modelka (nezúčastnila se ani dalšího ročníku soutěže a své nástupkyni nepředala korunku mimo jiné i kvůli tehdejším nepřátelským vztahům s prezidentem soutěže Milošem Zapletalem, které se urovnaly až koncem 90.let. Christová mu nemohla zapomenout to, že ji nevyslal na světové soutěže, i když on byl na rozdíl od investorů pro. Věnovala se načas také zpěvu, nahrála několik alb, hostovala v řadě zábavných pořadů, dnes je podnikatelkou. Je jednou z nejvýraznějších vítězek soutěže česko-slovenské Miss v historii.

 

Christová se v posledních letech věnuje charitě a podnikání v kosmetice, a o svém soukromí mluví nerada. Kdykoliv se objeví na veřejnosti, začne se navíc probírat její boj s nadváhou. Někdejší modelka to už ale dávno neřeší. V jejím životě si našla místo víra v Boha, která ji osvobodila. „Bůh a modlitba mi vždy pomáhali v tom, že nejsem sama. To mi dávalo sílu. Děkuji za to, že věřím,“ říká Ivana.

Mohly za to částečně ale i zdravotní problémy. Trápit se obezitou prý nemá smysl. „Je nutné si z toho nic nedělat a říci, že třeba začnu chodit tancovat. Je nutné dělat to, co nám vrátí energii,“ myslí si Ivana.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
libka5
libka5 31. 8. 2019

I ona má své priority. Odjakživa se říkalo, že ženská má zástěru, aby pod ní vše schovala. To si u ní cením.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 11. 8. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 11. 8. 2019

Přeji též vše nejlepší.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 11. 8. 2019

janinkad
janinkad 10. 8. 2019

ten úsměv má stále stejný

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 11. 8. 2019

hudlenka
hudlenka 10. 8. 2019

Panečku, jak ty roky utekly.... Ivance taky přeji všechno nejlepší

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 10. 8. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 755
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.