avatar
Renata Petříčková
vloženo 7. 12. 2018
Líbí se mi

PROSINEC 2018 podle Orákula vizí

avatar
Renata Petříčková
vloženo 7. 12. 2018
Líbí se mi
PROSINEC 2018 podle Orákula vizí

PROSINEC 2018 podle Orákula vizí

Prosinec je posledním, navíc svátečním měsícem roku, ve kterém završujeme, bilancujeme a pomalu se loučíme se vším prožitým a nejspíše i hledáme skryté úmysly všeho, co nás uplynulý rok potkalo. Chceme znát odpovědi, chceme se s prožitým důstojně rozloučit. Abychom si odnesli přesně to, co se po nás požadovalo a s čistým štítem a novým listem papíru jsme mohli vstoupit do nového roku. Orákulum vizí je pro takové zamyšlení se nad prosincem naprosto ideální.

Zkusme si tedy pro radost vyložit na otázku, co je tím klíčem k hledání všech nejen prosincových, ale celoročních pravd, kudy se vydat při svátečním rozjímání?

PODÍVEJME SE DO ZRCADLA

„Mámení – posedlost, vlastní zájem – karta je o přílišném idealizování, nebo o posedlém chtění vidění nějakého předem daného obrazu. O snahy dosáhnout ideálů, které jsou jednoduše nedosažitelné. „I my bychom se měli podívat do zrcadla na svůj pravdivý odraz, tak jak nás vidí ostatní, a zbavit psychologických líčidel svého ega a své marnivosti.“

Tak to nám Ciro Marchetti nastavil pěkný obraz hned na začátek, ale má pravdu – mnoho našich pocitů neúspěchu, selhání nebo pocitů oběti na konci roku prostě zveličujeme. Všechno je prostě větší, výraznější, ať už jde o vlastní bolesti, nebo o snahy se obětovat druhým v předvánočním čase. Není snad nikdo, kdo by se alespoň nějakou špetkou necítil v tento čas tlačen do kouta něčím, co ve skutečnosti nechce. Než začnete pravdivě uvažovat o svém uplynulém roku, podívejte se nejprve na to, kde sami sebe podvádíte, lžete si a kde do jisté míry jedete ve starých, ulplělých a již škodlivých vzorcích svého chování nebo vidění světa.

A PAK PŘIJDOU NA ŘADU NOVÉ PLÁNY, LETOS DŘÍV!

Po nezbytném odkrytí peřiny, což byla karta Mámení a posedlosti, je tu něco hlubších myšlenek. Sny, meditace, duchovní únik. „Postava šaška sedí na magické skříňce, jakou používají kouzelníci, a na sobě má noční čapku a pantofle. Nastala chvíle odpočinku a úniku…“ Tato karta představuje sváteční čas jako vyšitý, kolem nás jsou ideály, sny, představy, symboly a můžeme se jimi nechat unášet, ale pozor na to, abychom se příliš nedali do rukou přeludům a marným iluzím. Snad právě proto musíme v tuto chvíli mít před prahem čisto a vidět sami sebe a svůj život pravdivě – abychom dokázali v prosincovém čase, ve kterém se uvolňují náznaky plánů do dalšího období, pravdivě vychytat. Chytit jen to, co má potenciál, nikoliv na rozbolavělou mysl ulovit další nánosy přeludů. Veletěžký úkol.

Co nám pomůže?

Poslední kartou je Produktivita – ovládání – organizace.

„Vezmi si jehlu, mé dítě, a vyšívej svůj vzor.

Nakonec to bude obraz růže.

V životě je to stejné – trpělivě prováděj steh za stehem, až se ukáže celý obraz, stejně jako na výšivce.“

Obratné ruce, trpělivost, ochota se učit z chyb, nevzdávat se tam, kde ještě nejsem dost zručný, promyšlenost každého dalšího pohybu – to je návod na zpracování myšlenek, jež s prosincem budou chodit. Dbejte také na každého zúčastněného ve vašem životě, protože může přinést svůj díl výšivky a autor upozorňuje, že není v tomto rozpoložení dobré být v nadřazeném postavení, spíše v energii trpělivé práce a vědomí, že to dobré je soustředěně vypracované a nyní máme možnost položit svým novým návykům a správným myšlenkám základ už v prosinci.

A to je jistě povzbuzující, tak krásný prosinec!

O autorovi: Ciro Marchetti je autor bestsellerů Zlatý tarot a Tarot snů a mnoha dalších karet. Vyniká uměním, jak sám říká: „tvořit umění, které přináší schopnost zaostření, byť jen chvilkového, díky kterému máme možnost spatřit to, čeho bychom si jinak možná vůbec nepovšimli“.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2018, www.synergiepublishing.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tvořilka97 7. 12. 2018

Zajímavé, s tarotem moc zkušenností nemám

odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 7. 12. 2018

tarot je pravdivý, karty neklamú, je tak ako ukazujú...

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
68 378
registrovaných inspirativních žen
2 889
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.