Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 16. 11. 2019
Líbí se mi

Procitnutí

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 16. 11. 2019
Líbí se mi
Procitnutí

Procitnutí

Kdo mne  zná, pak ví, že nejen při (online) sezení pracuji s taroem a rozhodla jsem se s vámi i pravidelně sdílet, jak vnímám významy vytažených karet z tarotových sad, které při své práci využívám. Nejčastěji používám sadu Osho zen tarot, kdy jednotlivé obrázky vytváří opravdu krásné příběhy a vše dávají do souvislostí. 

Po dnešním promíchání balíčku Zenového tarotu jsem vytáhla kartu Procitnutí, kterou mám moc ráda (ráda mám vlastně všechny karty z tohoto balíčku, každou jiným způsobem). Motýl na této kartě je představitelem vnějšího prostředí, toho, co je stále v pohybu, toho, co není skutečné a je to tak jen jakousi iluzí. Za motýlem se začíná rýsovat tvář vědomí, jejíž pohled směruje dovnitř - k tomu, co je v nás samotných. Mezi očima se otvírá místo, v kterém je prostor pro lotos duchovního vývoje a vycházející slunce vědomí. Mnohokrát se mi potvrdilo, jak díky tomu vnitřnímu slunci se rodí nový prostor pro meditaci a práci na sobě.

Pokud se tato karta Procitnutí objeví ve výkladu, pak je i důležité, jaké jsou ty ostatní vytažené obrázky, ale mnohokrát nás tato karta Procitnutí nás vyzývá k tomu, abychom přestali hledat venku, ale ponořili se do našeho vnitřního prostoru - do našeho nitra. Proč? Protože když se zaměříme na ten okolní, vnější svět, mnohokrát se zamotáme do jakýchsi provazů posuzování toho, co je dobré, co druzí dělají špatně a tyto soudy nás pak drží v těch sítích našich iluzí našich starých a nefungujících vzorců, návyků a různých modelů našeho jednání. 

Najdi si čas na sebe, zahoď mysl plnou (mnohdy) cizích názorů a začni se koukat dovnitř. Dovnitř, kde můžeš najít prostor pro svou hlubokou pravdu.

Z vlastní zkušenosti vím, že je někdy těžké se tím pohledem zaměřit do mého vlastního nitra, ale je dobré dopřát sis čas. Stejně tak, jako se motýl vyvíjí, dopřej si i ty prostor na svůj vlastní vývoj. Dopřej si být tím krásným motýlem. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 5. 2020

Odpovědět
Jasper
Jasper 2. 12. 2019

Tarot se mi líbí obdivuju lidí kteří tomu rozumí

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 17. 11. 2019

Odpovědět
avatar
Michaela Křížová 17. 11. 2019

lemur
lemur 16. 11. 2019

Odpovědět
avatar
Michaela Křížová 17. 11. 2019

KamilaK
KamilaK 16. 11. 2019

Odpovědět
avatar
Michaela Křížová 17. 11. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 086
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.