Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jolana Fišerová
Vloženo 26. 8. 2019
Líbí se mi

Proč zpochybňovat "PRAVDY"?

avatar
Jolana Fišerová
Vloženo 26. 8. 2019
Líbí se mi
Proč zpochybňovat "PRAVDY"?

Proč zpochybňovat "PRAVDY"?

ZPOCHYBŇUJTE! Klaďte si otázky. Přemýšlejte. Přestaňte slepě věřit všemu, co máte aktuálně v hlavě. Proč? Protože už to dávno nemusí být PRAVDA, ba co hůř, nemusela to být pravda NIKDY!

Já mám v diskusích na sociálních sítích pověst někoho, kdo "pořád všechno zpochybňuje". ALE mně se velice vyplácí dívat se na věci CO NEJŠIRŠÍM úhlem pohledu. Jen když neustrneme na "na věčné časy a nikdy jinak", můžeme se posouvat dopředu a nezasekat se v už nefunkční minulosti.

Chcete příklad? Kdysi také bylo "logické", že vrtící se Slunce poctivě obíhá kolem Země, "protože" kdyby tomu bylo naopak, lidé a předměty by musely spadnout, no ne? No ne DNESKA nám to přijde přirozené a dokonce se smějeme tomu, jak "tehdy" lidé byli "naivní", jenže sami se často chováme podobně.

Proto je vždycky důležité, aby aspoň někdo občas přišel a řekl: "Hele, a co kdyby tohle bylo jinak? Co by nám to mohlo přinést užitečného?". Pravda, moc takových lidí nechodí, protože postavením se za svůj vlastní (tedy nevětšinový) názor člověk riskuje "krk" (naštěstí dnes už ne doslova). Tak byste to mohli být třeba PRÁVĚ VY, kdo další přestane koukat na svět přes klapky na očích, což? Víc o tom ve videu "Nebuďte jako Jára Cimrman!" na https://www.youtube.com/watch?v=xHtJZH1mdno

Jolana Fišerová
inspirativní Lví web radosti https://www.jolanafiserova.cz/

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
KamilaK
KamilaK 28. 8. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 28. 8. 2019

Krásný názor - děkuji.

lemur
lemur 27. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 724
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.