Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Weef
Weef
Vloženo 28. 9. 2018
Líbí se mi

Proč to děláte?

Weef
Weef
Vloženo 28. 9. 2018
Líbí se mi
Proč to děláte?

Proč to děláte?

Jsem taková mašina. Hodně lidí mi říká, že nechápe, kde na to vše, co dělám, beru energii. Upřímně, já taky ne. Asi to ale bude tím, že mě práce ba. Když je na seznamu úkolů něco, co patří mězi ty nej činnosti, vstávám z postele klidně o hodinu dřív nebo do ní naopak o hodinu později odcházím. 

Setkávám se i s argumenty, jak je prima, že dělám co baví, ale že to nemůže mít každý. Nezlobte se, ale na to nevěřím. Mám spíš dojem, že většina lidí ani neví, co by vlastně dělat chtěla. Válet se, mít kopu peněz? Věřte nebo ne, to vás po chvíli přejde. Zjistíte, že chcete něco víc, že chcete měnit svět svět kolem sebe k lepšímu, pomáhat, být součástí něčeho výjimečného. 

Není důležité, co bude to "ono". U někoho může jít o pěstování té nejchutnější zeleniny, pro jiného je to výroba nábytku nebo třeba práce v domově důchodců. A víte, co je to, co vás bude nutit zvedat z postele každé ráno? Vaše PROČ! 

Na PROČ se nejvíce ptají děti. "Proč je ten stůl kulatý? Proč je nebe modré? Proč je sůl slaná?"
Je důležité dětem dávat na tyto otázky odpovědi právě proto, protože chtějí pochopit, proč se dané věci dějí, proč jsou věci součástí jejich prostoru a taky proč jsou tu oni samotní. A tato otázka nás podle mne provází celý život, jen někdy zapomínáme na hledání odpovědi.

A tak se zastavte, zhluboka se nadechněte a zeptejte se:

  • Proč dělám práci, kterou dělám?
  • Proč jsem se svým partnerem?
  • Proč jsem tady?

Odpoveď někdy nepřijde hned, je celkem těžké ji uchopit. Musíte k sobě být opravdu upřímní, musí jít z vás.
A proč byste ji měli hledat? Protože vaše PROČ vám pomůže nejen při práci, ale i v rozhodování běžných situací. Protože pokud se v tom plácáte a tak nějak cítíte, že to není ono, je ten pravý čas najít odpověď ...a taky protože váš život bude mít SMYSL! Je přeci fajn mít PROČ žít.

Inspiraci na mojí otázku PROČ jsem čerpala z knihy Začněte s PROČ (Simonek Sinek), kterou vřele doporučuji každému, kdo chce nejen úspěšně vést firmu, ale také úspěšné vést svůj vlastní podnik - život. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 28. 9. 2018

občas se musíme zastavit

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 9. 2018

Taky jsem to dříve takto měla, pořád v práci, pak doma v jednom kole, chodila jsem tak utahaná spát, že jsem ani únavou neusnula...a pak tělo řeklo dost a od té doby se trochu krotím, hlídám, odpočívám...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 633
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.