Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

sasidlo
sasidlo
Vloženo 16. 2. 2021
Líbí se mi

Proč se nám tvoří kruhy pod očima, když jsme unaveni?

sasidlo
sasidlo
Vloženo 16. 2. 2021
Líbí se mi
Proč se nám tvoří kruhy pod očima, když jsme unaveni?

Proč se nám tvoří kruhy pod očima, když jsme unaveni?

Proč se nám tvoří kruhy pod očima, když jsme unaveni?

Tmavé kruhy pod očima nejčastěji nevznikají jen tak z ničeho nic. Často jde o signál, kterým nám dává tělo najevo, že něco není úplně v pořádku. Někteří lidé mají k problémům s tmavými kruhy pod očima větší predispozice, jiní naopak menší. Zejména pak lidé se světlejším typem pleti jsou na ně náchylnější, respektive jsou u nich mnohem více patrné.

Faktorů k jejich vzniku může být takřka nespočet a postihují jak dospělé (ženy i muže), tak děti. Pytle pod očima nejlépe odstraníte tak, že se zaměříte na nejpravděpodobnější důvod jejich vzniku. Dobrou zprávou je, že se kruhy pod očima nejčastěji objeví v důsledku špatné životosprávy, se kterou lze snadno něco dělat. Existují však i výjimečné případy, ve kterých je lepší navštívit lékaře.

 

 • Pokud se ve vaší rodině kruhy pod očima objevují u každého druhého člena a jinak netrpíte žádnými dědičnými chorobami, které by oční okolí mohly ovlivňovat, dost možná jde o vaší rodinou anamnézu. Nic moc jiného než používání krémů a kosmetiky dělat nelze.
 • Do určité míry vznik kruhů pod očima ovlivňuje stavba lebky a vaše pleť. V okolí očí je kůže nejtenčí a nejcitlivější z celého těla, je zde zároveň velké množství žilek a lymfatických žláz a z tohoto důvodu je jakákoliv změna v těle v těchto místech rychle patrná.
 • Jakékoliv zatížení organismu spojené s nemocí, nebo léčbou, se může projevit kruhy pod očima, které mohou mít nahnědlou, tmavě fialovou až černou barvu.
 • V období alergií jistě nejednoho alergika doprovází pytle pod očima. Váčky pod očima jsou však dočasné a snadno se s nimi nechá bojovat léky proti alergii. Obdobný stav vzniká při chronické, nebo senné rýmě, kdy se člověk jen málokdy ubrání promnout si oči, čímž oční okolí podráždí.
 • Nepříliš zdravý životní styl, tak by se daly shrnout nejčastější důvody při vzniku kruhů pod očima. Patří sem ponocování, nedostatek spánku, častá konzumace alkoholu, nebo kouření, což má za následek méně kyslíku v krvi, který může vést ke vzniku kruhů pod očima.
 • Také nevyváženou stravou si můžete snadno přivodit pytle pod očima. Ze smažených a těžkých jídel mnoho vitamínů a minerálů nezískáte, sama o sobě zatěžují trávení, ledviny a celkově tělo zbytečně přetěžují. Svůj úděl nese také přemíra soli a tělu chybějící železo, zinek, nebo vitamín C.
 • Časté a dlouhodobé vysedávání před obrazovkou počítače, televize, nebo mobilního telefonu očím kvůli modrému světlu rozhodně nesvědčí a v některých případech to má za následek právě kruhy pod očima. Obdobně namáhané jsou oči i při dlouhém a častém řízení.
 • Psychické vypětí, stres, úzkost, nebo sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. Ano, i tyto faktory mohou dát za vznik nevzhledným otokům pod očima.
 • Také hormonální změny mohou vyústit tímto projevem. Nejčastěji se s nimi v tomto období setkají ženy po porodu, lidé podstupující hormonální terapii, nebo ženy užívající hormonální antikoncepci.
 • Pokud jste se dosud nenašli v možných důvodech, možná pracujete v nezdravém prostředí, kde se to škodlivinami například při výrobě jenom hemží. Ty mohou zatěžovat vaše tělo, orgány a v důsledku toho zapříčiní i kruhy pod očima.
 • Kdykoliv máte problémy se štítnou žlázou, lymfatickým systémem, játry, žaludkem, nebo ledvinami, mohou se jako doprovodný jev objevit i pytle pod očima. Obdobně je tomu i v případě poruchy mízního a cévního řečiště, nebo při chudokrevnosti. V těchto případech bystě měli zajít nejdříve za svým lékařem než s kruhy bojovat svépomocí, nebo je maskovat pomocí kosmetiky.

Jak a co na kruhy pod očima

Z podstaty nejčastějšího vzniku kruhů pod očima vyplývá, že většinu případů lze odstranit svépomocí změnou životního stylu, nebo pomocí vhodné regenerační, či dekorativní kosmetiky. Dopřejte si určitě dostatek spánku, snažte se vyhýbat stresu a jednoznačně přijímejte dostatek tekutin. Způsobů, jak na kruhy pod očima vyzrát, je poměrně mnoho.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jana Siff Srami
Jana Siff Srami 17. 2. 2021

taky s tím mám někdy problém

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 16. 2. 2021

nějak se nestíhám pozorovat, tak vlastně netuším, zda něco takového mám či nemám

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 17. 2. 2021

Já také ne

hudlenka
hudlenka 16. 2. 2021

zajímavé... nemívám pytle, ale kruhy občas ano...

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 17. 2. 2021

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 490
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.