Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Klára Bílá Jewellery
Klára Bílá Jewellery
Vloženo 1. 12. 2020
Líbí se mi

Proč přišel Covid? Neměli jsme se všichni zpomalit?

Klára Bílá Jewellery
Klára Bílá Jewellery
Vloženo 1. 12. 2020
Líbí se mi
Proč přišel Covid? Neměli jsme se všichni zpomalit?

Proč přišel Covid? Neměli jsme se všichni zpomalit?

Když jsem vytvářela kolekci Túje, ještě nebyla druhá vlna. Děti byly ve škole a ve školce. Já jsem měla moře času přemýšlet nad novou kolekcí a tvořit. Všude panovala celkem příjemná nálada. Ale pořád jsme byli ve shonu. Všichni se neustále za něčím honíme. Potřebujeme toho víc stihnout, potřebujeme vydělat, děti mají málo kroužků, musím vyhovět každému. Nemáte někdy pocit, že toho děláme víc, než je potřeba? 

Někteří z nás potřebují k větší efektivitě stres. I já jsem byla jednou z nich. Ale je to skutečně nutné? Je potřeba být pod negatívním tlakem okolností, abychom dosáhli toho, co stejně dokážeme i tak?

Přemýšleli jste někdy, proč opravdu přišel Covid? Ať uměle vytvořený nebo ne? Z mého pohledu má všechno vyšší smysl. A víte co? Vlastně jsem za něj ráda. Naučil mne být víc se svými dětmi. Začala jsem si dělat radost z maličkostí, ne z toho, že si musím třeba něco koupit na sebe. Získala jsem víc času nad přemýšlením nad novou kolekcí a dokonce jsem propadla sportu!

Já nevím, jak vy, ale mě vlastně lock down ve výsledku docela bavil. Většina z nás se konečně zpomalila a byli jsme přinuceni hloubat nad svými životy víc, než dřív. Trávili jsme moře času se svojí rodinou. Když se to tak vezme, hodně jsme se začali přibližovat tradičnímu způsobu života a mám ten pocit, že je to dobře. Špatné vztahy, které neměly zůstat, se rozpadly. Ty dobré setrvaly a utužily se.

A co příroda? Sledovali jste zlepšení světové ekologie za poslední dobu? Máme fantastické výsledky. Zastavením továren v celosvětovém měřítku se ozdravila planeta!

Nevím, jak vy, ale já dávám v tomto ohledu Covidu hvězdičku. Vyhaslých životů je mi nesmírně líto a virus nezlehčuji. Jen se snažím najít něco pozitivního. 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 1. 12. 2020

mě se životní rytmus vlastně vůbec nezměnil (naštěstí) -ťuk, ťuk

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 307
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.