Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Proč nám VZP ztěžuje čerpání příspěvku na kurzy první pomoci?

Lucie - zakladatelka ppzive
Lucie - zakladatelka ppzive
Vloženo 16. 7. 2017
Líbí se mi
Proč nám VZP ztěžuje čerpání příspěvku na kurzy první pomoci?

Proč nám VZP ztěžuje čerpání příspěvku na kurzy první pomoci?

Bylo či nebylo pozastaveno proplácení finančních příspěvků na kurz první pomoci a neodkladné resuscitace pro nezdravotnické pracovníky? Nebylo! 

Informace, které dostávali absolventi našich kurzů první pomoci živě na pobočkách VZP se rozcházely, a tak jsme si vyžádali oficiální vyjádření VZP ČR. Bylo nám sděleno, že: „Poskytování příspěvku nebylo doposud zastaveno. Aktuálně došlo pouze ke stažení části propagačního obsahu.“

Co musíte splnit?

Společně se stažením informací o příspěvku z webových stránek – Klubu pevného zdraví se ztratily i podmínky, které musí pojištěnec VZP splnit. Zeptali jsme se a teď už víme, že finanční příspěvek nelze uplatnit na rekvalifikační kurzy. Znamená to, že absolventi oblíbeného kurzu ZZA – Zdravotníka zotavovacích akcí (kurzu akreditovaného u MŠMT ČR) příspěvek nezískají.

Jste pojištěnec VZP a úspěšně absolvujete kurz první pomoci (časová dotace kurzu - minimálně 4 hodiny) a chcete využít možnost získání příspěvku? Vyplňte žádost, předložte originál dokladu o zaplacení, certifikát a vyčkejte. „Kurz musí být poskytován lektorem, který má potřebnou kvalifikaci, proto bylo přistoupeno k posuzování žádostí jednotlivě.“  Můžete tak očekávat buď peníze na svém bankovním účtu, nebo písemné vyjádření o zamítnutí žádosti.

Je o příspěvek zájem?

VZP ČR evidovala ke dni 27. 4. 2017 celkem 185 žádostí (přibližně 60% žádostí bylo schválených k proplacení a 40% žádostí bylo zamítnuto). Na jaká čísla se asi VZP ČR dostane v závěru roku 2017? 

O finanční příspěvek na kurz první pomoci lidé jeví zájem. Bylo by škoda, kdyby VZP ČR tento program úplně ukončila, protože v daném případě je investovaných 1000 Kč opravdu k nezaplacení, pokud se díky absolvovanému kurzu podaří zachránit lidský život. 

Jde o nezvyklou „politiku“ VZP, nabízet příspěvek na něco, co není oficiálně prezentováno na webových stránkách Klubu pevného zdraví. Díky získanému vyjádření od VZP ČR, ve kterém byla potvrzena možnost i nadále příspěvek využít, naším absolventům (pojištěncům VZP ČR) o příležitosti finančního příspěvku až 1 000 Kč na kurz první pomoci rozhodně řekneme. 

Pomozte nám šířit informaci dál a přidejte svůj názor k jednání VZP - celý článek zde, děkujeme!

 

Lucie Balarinová – ppživě.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 25. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

achjo

Odpovědět
Glady
Glady 17. 7. 2017

Odpovědět
Lucie - zakladatelka ppzive

sipeji
sipeji 16. 7. 2017

to je pro mě zcela nová informace

Odpovědět
Lucie - zakladatelka ppzive

Tak to jsem ráda

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 841
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.