Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 13. 6. 2018
Líbí se mi

Proč nám do života vcházejí vtíravé myšlenky a s nimi i starosti? Proč se nám nedaří přesně tak, jak chceme?

Michaella
Michaella
Vloženo 13. 6. 2018
Líbí se mi
Proč nám do života vcházejí vtíravé myšlenky a s nimi i starosti? Proč se nám nedaří přesně tak, jak chceme?

Proč nám do života vcházejí vtíravé myšlenky a s nimi i starosti? Proč se nám nedaří přesně tak, jak chceme?

Proč si pořád myslíme, že máme smůlu? Proč obviňujeme jiné ze svého neštěstí?

Kdoví. Je to prostě v nás. Nevěřícnost, podezíravost a lpění na jistotách, tohle nás poslední dobou naplňuje.

Tohle děláme, že věříme v dokonalost, která bohužel neexistuje. A hledáme jistoty ve věcech, které nikdy jisté nebudou a nejsou. Pak se rozčilujeme a obviňujeme Boha nebo jiné lidi, že nám to, či ono nevyšlo a nesplnilo naše očekávání. Není to ale jejich chyba. Věčný kolotoč lpění na jistotách vhání naši duši a tělo do viru nespokojenosti. Můžeme si za to sami. Až moc toužíme po dokonalosti.

Neustále se ujišťujeme, že jsme krásní, úspěšní a že život klape podle našich představ. Neustále potlačujeme zvláštní myšlenky na budoucnost, protože očekáváme NĚCO. Jsme neustále v postřehu, ať NĚCO neprošvihneme nebo NĚCO nepřehlédneme a ať NĚCO hlavně nepokazíme. Takže to, co za všechno může je „NĚCO“ a za tím hledej sám(a) sebe.

Myslím, že se stresujeme zbytečně.

Přemýšlet nad tím, co není a co by mohlo být, vyvolává do budoucna realizaci myšlenky a splňuje do puntíku naší obavu, náš strach. Proč si tohle děláme a způsobujeme sami? Protože si mnohdy dopředu neuvědomujeme následky svého myšlení a chování.

Tvoříme nejdříve věci ve své hlavě a pak se stanou, tohle si musí z nás každý uvědomit. Hezké věci nám přicházejí do života, pokud i naše prvotní myšlenky jsou hezké. Proto si musíme dávat pozor, jaké myšlenky (na počátku) ve své hlavě vytváříme. Nesmíme lpět na dokonalosti, ta neexistuje. Život je plný nepředvídatelných situací a tak je třeba naučit se přetvářet spolu s ním, být jako plastelína, formovat se, modelovat a přizpůsobovat všemu, co přináší. Jedině tak dokážeme žít a přežít.

Na závěr tuto myšlenku dne shrnu slovy: "Buď člověkem, který se má rád a mysli pozitivně."

Blogerka Michaella

 

(zdroj obrázku: pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 6. 2020

Odpovědět
Michaella
Michaella 19. 9. 2018

Děkuji všem za pěkné komentáře.

Odpovědět
Adonis
Adonis 19. 9. 2018

Dokonalost v našem světě neexistuje - to ale neznamená, že bychom se o tuto dokonalost neměli snažit. /Ježíš: buďte tak dokonalí jako je můj otec v nebesích./ Cesta k oné dokonalosti spočívá v nalezení sama sebe jako tvořitele všech pozitivních hodnot. Ne tedy podléhání a přizpůsobování se světu /Satanu/, ale naopak úsilím o vlastní čistotu mysli. Tím největším zlem dnešního světa je záměna lásky za sex. Sex je doslova zbožňován, zatímco pojem lásky jako energie veskrze pozitivní se tiše a nenápadně z myslí lidí vytratil. Našemu světu prostě vládne Satan a tak společně s ním celá naše současná civilizace nevědomě, ale přitom hrdě pod falešnou nálepkou bezmezné svobody spěje ke svému zániku.

Odpovědět
koudynka
koudynka 8. 9. 2018

Moc pěkné...

Odpovědět
hašlerka1
hašlerka1 30. 8. 2018

Všechno je v naší hlavě.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.