Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Ludmila Bártíková
Vloženo 10. 7. 2018
Líbí se mi

Magická síla přání

avatar
Ludmila Bártíková
Vloženo 10. 7. 2018
Líbí se mi
Magická síla přání

Magická síla přání

Každý svého štěstí strůjcem. O tom, že se náš život ubírá směrem, který si vybíráme, jsem slýchala často. Čítala jsem o tom v knihách i na internetu a říkávala jsem si, že bych to taky chtěla umět. Byla jsem napůl skeptická, napůl jsem tomu věřila.

 

Ptala jsem se sama sebe, jak to vlastně funguje. A je vůbec možné, aby si člověk tvořil život na míru? Vždyť nás ovlivňuje tolik věcí, tak to přeci není možné. Jenže... Pak jsem si prošla obrovskou životní proměnou a pochopila jsem víc, než jsem si myslela, že bych pochopit mohla.

 

Můj život byl ještě realativně nedávno v troskách a i přes veškerou bolest, kterou jsem prožívala, se teď ubírá směrem, který jsem si vždy přála a tedy i vybrala.

 

Proč se nám dějí zlé věci?

V nejtěžších chvílích jsem se ptala, proč se mi to děje. Dnes vím, že proto, že jsem si to sama, ač nevědomě, vybrala. Dělala jsem (a nebo jsem naopak nedělala potřebná) rozhodnutí, která mě touto cestou vedla a dostala jsem se tak až na pomyslné dno.

 

Říkala jsem si také, proč já?! Vždyť jsem se k druhým vždycky snažila chovat nejlíp, jak jsem uměla. Potíž byla v tom, že k druhým možná. Ale k sobě?

 

Je důležité, jak o sobě smýšlíme

Se sebou jsem zacházela, jako bych neměla žádnou hodnotu. Zkrátka jsem si usmyslela, že nejsem důležitá a pak jsem k sobě přitahovala osoby a události, které mě v mém přesvědčení úspěšně utvrzovaly.

 

A ještě důležitější je, jakou cestu si pro sebe vybereme

A moje rozhodnutí bylo i to, jak se se svou situací vyrovnám. Mohla jsem zůstat zahořklá, zhroucená, zraněná a do konce života hrát roli ublížené chudinky. Jenže já si tuhle roli nevybrala.

 

Vždycky máme na výběr

Odmítla jsem se proměnit v oběť, protože nejsem ničí oběť. Jsem svébytný člověk, který má na výběr, jak se svým životem naloží. A tak jsem se nehodlala s rolí chudinky smířit a vzdát se tak šťastného života.

 

Důležité bylo nejdřív se zbavit křivd a břemen, která mě zbytečně zatěžovala. Ačkoliv už nikdy nezapomenu na to, že lidem, kteří mi jednou ublížili, není radno důvěřovat, dokázala jsem jim definitivně odpustit, dnes už k nim necítím žádnou zášť a dokonce jim přeju, ať jsou šťastní.

 

Rozhodnutí, které mi změnilo život

Jakmile jsem k tomuto rozhodnutí došla, všechno se změnilo k lepšímu. Už umím to, o čem jsem jen čítala. Žiju všechno, co jsem si kdy vysnila.

 

Pochopila jsem, že vše začíná na úrovní přání a pozitivních myšlenek a mám plnou hlavu snů, představ, plánů a přání a věřím, že když si budu dál vizualizovat to, co si nejvíc přeju a budu trpělivá, dřív, nebo později se mi to splní.

 

Důležité je žít vědomě

Když jsem ke svému uvědomění došla, myslela jsem, že mi exploduje hlava i srdce. Byla jsem plná pozitivních emocí, o které bych se nejraději hned podělila s celým světem. Brečela jsem štěstím, protože můj život, o kterém jsem snila, se konečně opravdu začal naplňovat.

 

Moje zkušenost je nesdělitelná, jen ten, kdo to zažil, asi ví, o čem mluvím. Ale chtěla bych podořit každého, kdo je tomu alespoň trochu otevřený a přístupný a dnes je možná na stejném začátku, jako jsem ještě nedávno byla já.

 

Dokázat to může úplně každý

Každý z nás odpovědi na své otázky bezpečně zná, je ale důležité se po odpovědích pídit, hledat ta nejlepší řešení a přát si.

 

Zkrátka jsme si zapomněli přát. Jenže teprve až ve chvíli, kdy si pro sebe něco opravdu upřímně přejeme, se nám to může splnit.

 

Jedno přání denně

Proto si každý den pro sebe něco přeju. I kdyby to byla jen maličkost. A přeju to dobré nejen sobě, ale i druhým. Každý z nás si zaslouží to nejlepší.

 

Přejme si všichni navzájem to nejlepší. Představujme si sami sebe v situacích, po kterých toužíme. Ptejeme se sami sebe, dívejme se do svého nitra, všímejme si svých pocitů, nechme se inspirovat přírodou, věřme si a hlavně, buďme sami se sebou!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Michaella 13. 7. 2018

Pěkný článek. Hodně pomáhá, když máme své přání denně na očích, třeba formou obrázků nebo jako psaný seznam. A každý den si představujeme splnění a naplňujeme se pocitem radosti, že už tohle všechno máme... (nástěnka, obrázky na ledničce, sešit přání, lístek se seznamem přání). Funguje to. Přeji Vám, ať se máte hezky a plní se Vám vše, co si přejete.

Odpovědět
avatar
Victoria1 12. 7. 2018

Vždy říkám těm, kteří neustále přemýlají, kdo jim kdy ublížil, co se jim zlého přihodilo: "Nepřemýšlej neustále o minulosti nebo tě sežere za živa" Také Vám přeji jen to nejlepší a máte pravdu, vždycky máme na výběr

Odpovědět
avatar
Ludmila Bártíková 12. 7. 2018

Děkuji Vám za hezká slova, se kterými do puntíku souhlasím. Nevyřešená minulost sžírá za živa. Přeji Vám v životě to nejlepší a hodně splněných přání!

avatar
lemur 11. 7. 2018

Také mám různá tajná přání.

Odpovědět
avatar
Ludmila Bártíková 11. 7. 2018

Super!!! Přeju Vám, ať se splní!

avatar
Skipinka 11. 7. 2018

Věřím ve splněná přání

Odpovědět
avatar
Ludmila Bártíková 11. 7. 2018

avatar
hašlerka1 11. 7. 2018

Odpovědět
avatar
Ludmila Bártíková 11. 7. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 186
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.