Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Proč chodím (nejen) na jednání včas?

Líbí se mi
Proč chodím (nejen) na jednání včas?

Proč chodím (nejen) na jednání včas?

Ještě před několika lety jsem uvažovala o tom, zda člověk, který se na obchodní schůzku přiřítí se zpožděním, s uštvaným výrazem, s permanentně vyzvánějícím mobilem v ruce a diářem ve druhé, je symbolem úspěšnosti. Ačkoliv společnost dělala, co mohla, aby mě přesvědčila, že kdo nestíhá, je vytížený a úspěšný manažer... dnes si to nemyslím.

Neskočila jsem na to . Držím se své přirozenosti, už od dětství. Potřebuji chodit včas, často o několik minut dříve, připravená, se ztišeným mobilem, takže se na schůzce věnuji tomu, čeho se týká a nejsem myšlenkami už na té další. Do jednání tím přináším klid a plnou pozornost. Ne, opravdu nemám času na rozdávání, pracuji, mám rodinu, rodinný dům, zahradu i kočku… Takže skutečnost, že chodím včas, opravdu neznamená, že nemám co na práci. Znamená to, že si vážím času nejen svého, ale i vás ostatních.

Ono tedy, umíte si představit, že zadáte akci Event Specialistovi, který na schůzku dorazí pozdě? Když neumí zorganizovat sebe, jak chce pak organizovat vaší akci, že ? Nebudu tomu říkat „time management skills“… říkám tomu zkrátka slušnost. Určitě se najdou tací, kteří si řeknou: „No, ale stát se to může!?“. Ano, přesně tak, může se to stát. Když o někom víme, že je vždy přesný, výjimečnou situaci promineme, že? A kdyby opravdu, ale opravdu náhodou…tak v době mobilních telefonů se lze vždy s předstihem omluvit .

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 7. 4. 2016

Přesně tak,jsme jen lidé..naopak snažím se mé okolí a všechny, kdo se mnou chtějí spolupracovat dochvilnosti učit) Díky za tenhle příspěvek.

Odpovědět
Markéta - Event Specialistka

Alena Ratajova
Alena Ratajova 7. 4. 2016

Máte naprostou pravdu, beru chození včas jako slušnost...může se stát cokoliv, ale od toho máme mobilní telefony, abychom případné zpoždění nahlásili...včera se mi po dlouhé době a snad poprvé v životě stalo, že jsem dorazila pozdě na schůzku, spletla jsem si čas))

Odpovědět
Markéta - Event Specialistka

Jsme jen lidé ... tak nějak jsem trochu poukazovala na to, že někteří si z nestíhání vybudovali image "busy manager" a to mi připadá úsměvné a má to od profesionality daleko ...

gustawka
gustawka 31. 3. 2016

Přesně

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 234
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.