Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pro koho je koučink s podvědomím vhodný a kdo si z něho nejvíc odnese

Ing. Iveta Světlá
Ing. Iveta Světlá
Vloženo 7. 8. 2020
Líbí se mi
Pro koho je koučink s podvědomím vhodný a kdo si z něho nejvíc odnese

Pro koho je koučink s podvědomím vhodný a kdo si z něho nejvíc odnese

Koučink s podvědomím je účinná a systematická práce s podvědomou myslí, která umožňuje hlubší řešení problémů, snazší dosahování cílů a urychlení osobní transformace. Vychází z technik NLP (neurolingvistické programování). To jsou mentální cvičení, při kterých kouč provází člověka přesnými postupy – tak, aby bylo dosaženo chtěného výsledku.

Dvě hlavní zaměření koučinku, kterými se zabývám jsou tato: odstranění psychických bloků a negativních emocí nebo získání odpovědí na zásadní životní otázky z podvědomí.

Lidé přicházejí na koučink s různými očekáváními. Na základě svých zkušeností tu popíšu tři základní typy klientů, se kterými se setkávám. Jen pro jeden z těchto typů lidí je koučink, který poskytuji, vhodný.

Co do toho dám, to z toho dostanu a budu mít výsledky jaké chci a potřebuji

Člověk, se kterým je pro mě radost pracovat, je ten, který už prošel nějakou prací na sobě. Třeba zažil i nefunkční metody a postupy. A teď hledá funkční a systematický způsob, jak účinně pracovat na svojí psychické kondici a být díky tomu ve svém životě šťastnější a úspěšnější.

Je to někdo, kdo je připravený zapracovat na sobě. Chápe, že si na tuto práci udělá pravidelně čas, vyčlení si na ni peníze, které investuje do zlepšování svého stavu a zároveň do celého procesu vloží svoje úsilí – tak, že bude v tomto procesu spolupracovat.

Je to někdo, kdo si dvakrát měsíčně udělá čas na to, aby spolu se mnou a se svou podvědomou myslí pracoval na cílech, které si stanovil.
Je to klient, který ode mě neočekává, že ho „ponesu na zádech“, ale který chápe, že jsem tu od toho, „abych ho vedla za ruku“.

Takové klienty vítám a ráda jim věnuji svůj čas, protože vím, že tato práce bude pro obě strany velmi obohacující.

Jak člověku, který chce na sobě pracovat, koučink prospěje?

Klienti mi říkají, že jim koučink obrovsky pomáhá v každodenním životě. Mají možnost si zpracovat svoje psychické bloky a negativní emoce a díky tomu se cítit mnohem lépe. A také pokud náhle v životě řeší nějaký problém, koučink jim ho vždy velmi rychle pomůže rozmotat. Navíc už na to nejsou sami. Oni i jejich okolí si všímají pozitivních změn v jejich vystupování a v tom, že je pro ně snažší zvládání různých situací.

Daří se jim snadněji dosahovat cílů a dělat změny, o které předtím marně usilovali. Také vnímají svoji zlepšenou přitažlivost – přicházejí jim do života lepší lidé, zážitky a příležitosti. Koučink s podvědomím je úžasným nástrojem osobního rozvoje, pomáhá člověku jít dopředu snadněji a s jasným viděním toho, co dělat dál.

Pro koho koučink není vhodný

Někteří lidé přicházejí s nereálnými očekáváními, která zřejmě vycházejí z jejich nezkušenosti a prázdných slibů reklam, které slibují zázraky na počkání nebo dosažení senzačních výsledků s minimálním úsilím. Je to ale tak, že pokud někdo chce zažít ve svém životě pozitivní změny, je potřeba do toho dát vklad ze své strany a nečekat, že tuto transformační práci udělá někdo místo něho. Setkávám se tedy i s následujícím.

Chci zázrak na počkání

Jde o člověka, který přichází řešit problém, který měl roky a někdy i většinu svého života. Takový klient zažije na koučinku pokrok a zlepšení svého stavu a v tu chvíli si to uvědomuje.

Následně je ale rozčarovaný, protože jeho problém, který měl například čtyřicet let, za jedno tříhodinové sezení úplně nezmizel. Takový člověk nechce uznat, že je třeba více zapracovat, aby mohl být jeho dlouhodobý hluboký problém zcela zpracován.
Místo toho, aby pokračoval v systematické práci a dokončil ji, nechce se mu do toho a raději dál hledá zázrak na počkání.

Chci dát minimum a dostat maximum, zn. spěchá!

Koučink také naplno nevyužije člověk, který sice po prvním koučinku uzná, že funguje a má výsledky, uvědomí si co potřebuje zpracovat a také si stanoví cíl, kterého chce dosáhnout. Když mu ale v souvislosti s tím řeknu, jak často má chodit na koučink a jaká témata je třeba zpracovat, aby svého cíle dosáhl, následují výmluvy, že to není možné.

Když mu v koučinku vyjdou poznání a doporučení, co by měl ve svém životě změnit, aby se mohl posunout dál, následují opět důvody, proč to nejde. Tento typ klienta si také rád stěžuje, že je koučink příliš drahý a že nemá dostatečně rychlé výsledky.

Zvládat nereálná očekávání takového klienta není dlouhodobě možné. I kouč pak zažívá rozčarování. Vidí totiž, že by zvoleného cíle mohlo být dosaženo, kdyby koučovaný dal ze své strany do koučinku to co má a pochopil, že když člověk jde za svým cílem, musí investovat čas, peníze a energii. Proto cílů, které za něco stojí, nedosáhne každý.

Ráda na cestě osobního rozvoje a pozitivní transformace pomohu všem lidem, kteří jsou rozhodnuti na sobě pracovat a kteří hledají účinnou pomoc v tomto procesu. Těším se na setkání s těmi, kteří jsou připraveni jít do toho naplno. 

Výsledky koučinku s podvědomím:

  • Odstranění psychických bloků změnou podvědomých přesvědčení
  • Nastavení mysli na to, co chcete zažívat
  • Zbavení se negativních emocí
  • Zlepšení psychického stavu
  • Získání odpovědí na zásadní životní otázky z podvědomí

Přijďte na koučink s podvědomím. Těším se na setkání. Více zde: www.uspechzacinavhlave.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 16. 8. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 10. 8. 2020

Prima článek..

Odpovědět
avatar
semlad semlad 7. 8. 2020

super clanek. rada posloucham motivacni podcasty, nejlepsi je to treba pri prochazkach s kocarkem - dam si bezdratovy sluchatka, vezu malyho a jeste se pri tom vzdelavam https://www.alfapower.cz/sluchatka/anker-soundcore-life-p2-bezdratova-sluchatka/

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 7. 8. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 7. 8. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 506
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.