Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 11. 12. 2019
Líbí se mi

Přijmout sama sebe

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 11. 12. 2019
Líbí se mi
Přijmout sama sebe

Přijmout sama sebe

Každý z nás touží být milován, přijímán a každý z nás chce někam patřit. Tato touha po lásce a přijetí druhými je tím, co nás motivuje jednat tak, jak jednáme. Dnešní společnost nás od dětství vede k tomu, že lásku je třeba si zasloužit a naplnit očekávání druhých. 

Sebeláska voní

Kolik jen času a energie věnujeme druhým lidem a kolik jen sobě? Kolik věcí ve svém životě děláme jen proto, že se to musí a očekávají to od nás druzí? A děláme skutečně to, co chceme a co nás baví?

Mnoho z nás má špatný pocit, když se věnujeme sami sobě a od dětství jsme vedeni k tomu, že máme více myslet na druhé než-li na sebe. Je pro nás důležitější, co si o nás myslí druzí a častokrát tak jednáme v rozporu sami se sebou. Bojíme se být sami sebou, protože se bojíme, že nás druzí zavrhnou.

Tři kroky k sebepřijetí

1. Poznejme sami sebe

Ano, chce to velkou dávku odvahy začít sloupávat všechny masky a podívat se na sebe do zrcadla se vším, co k nám patří. Je to však úplně první krok na cestě k sebepoznání i sebepřijetí.Skutečným mistrem se může stát jen ten, kdo opravdu zná své silné a slabé stránky.

2. Přijetí

Když už víme, kdo jsme, a podařilo se nám sestoupit do hlubin vlastního nitra, je dalším krokem (sebe)přijetí. I když se nám třeba nelíbí ten pohled do zrcadla, je třeba se to naučit přijmout, protože přijetí je skutečným klíčem k (sebe)lásce a to je klíč ke dveřím otvírajícím se k lásce. Přijměme všechny naše emoce, tělo i naše myšlenky. Láska k druhým začíná tou láskou k sobě samým. 

3. Vděčnost

S poznáním sebe samé a přijetí je důležité naučit se i vděčnost za vše, co nám život přináší. Můžeme být vděční i za to, že jsme tady, za naše fyzické tělo, za rodinu, přátele,....Myslím, že na světě není člověk, který by neměl být za co vděčný.

Zkusme se místo nekonečného honění se za štěstím z vnějšího světa naučit se být vděční.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 12. 12. 2019

Moc hezké.

Odpovědět
avatar
Michaela Křížová 12. 12. 2019

Tamara
Tamara 11. 12. 2019

Pěkné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 439
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.