Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Adéla Karlovská
Vloženo 13. 3. 2019
Líbí se mi

Přejte si na jaře podle Feng Shui

avatar
Adéla Karlovská
Vloženo 13. 3. 2019
Líbí se mi
Přejte si na jaře podle Feng Shui

Přejte si na jaře podle Feng Shui

Protože jaro podle Feng Shui znamená začátek, vytvořte si svou mapu přání. Feng Shui pomáhá harmonizovat jednotlivé sektory v našich domovech. Díky harmonizaci jednotlivých sektorů se dějí změny v našich životech. Můžeme tedy Feng Shui použít i ke splnění svých přání. Použijeme k tomu mřížku Bagua, díky které vytvoříme mapu přání podle Feng Shui. Mapu přání můžeme použít, i když nemáme konkrétní přání, pouze pokud chceme podpořit a zharmonizovat jednotlivé oblasti svého života.

 

Mřížka Bagua

Jedná se o starověký energetický systém, který odpovídá životní cestě. Díky Bagua rozdělujeme prostor na osm výsečí dle světových stran. Každému sektoru je přiřazeno číslo, trigram, světová strana a jeden z pěti prvků, se kterými pracuje Feng Shui. Každému sektoru je přiřazena určitá úroveň oblasti života. Pomocí Bagua provádíme analýzu prostoru a tím Bagua napomáhá při harmonizaci jednotlivých oblastí života.

Pomocí Bagua zjistíme konkrétní části prostoru (domova, kanceláře) a zjistíme, jak jednotlivé části ovlivňují různé oblasti našeho života, jako je láska, finance, zdraví apod. Pomocí Bagua můžeme změnit a vylepšit energetická centra a umožnit tok pozitivní energie. Vše, co nás obklopuje, má svou specifickou energii, která ovlivňuje úspěch nebo naopak selhání v našich životech.

A jak si takovou mapu vytvořit?

Na velký list papíru (nejlépe na A3) si zakreslíme mřížku Bagua. Papír si rozdělíme na 9 sektorů. Do sektorů si můžeme zapsat názvy jednotlivých oblastí harmonizace, případně si můžeme zapsat svá přání. Lépe, jak slova však fungují obrázky, které si sami nakreslíme či vytvoříme. Pokud nejste výtvarně zdatní, můžete si obrázky vyhledat v časopisech, magazínech či na internetu.

Obrázky vybírejte tematicky dle jednotlivých oblastí a vždy takové, které vás energeticky osloví. Volte hezky barevné obrázky. Barvy mají energii a jsou lahodivé oku. Vybírejte je velmi pečlivě. Vyhledávejte si vždy jen pozitivně laděné obrázky. Takové, které ve vás vyvolávají příjemné a podporující pocity. Především však vybírejte takové obrázky a témata, která si přejte, aby se vyplnila v té podobě, kterou na mapu znázorníte. Nepospíchejte, dejte si dost času na tvorbu i přípravu. Jde přeci o vaše přání a chcete, aby se vám vyplnilo.

 

       Mřížka Bagua včetně znázornění 9ti životních oblastí

BOHATSTVÍ

ÚSPĚCH

PARTNERSTVÍ

RODINA

ZDRAVÍ

DĚTI

VĚDĚNÍ

KARIÉRA

NÁPOMOCNÍ LIDÉ

 

Levý horní sektor zastupuje oblast bohatství, peněz, hojnosti a rozmanitosti:

Za peníze si vyberte obrázky, na kterých je hodně peněz, kde například peníze prší, zlaté cihly, balíčky peněz, čtyřlístek a jiné symboly štěstí.

Prostřední horní sektor zastupuje slávu, úspěch a uznání:

Vyberte obrázky úspěchu, diplomy s vaším jménem, výhry, zapište či vložte vaše osobní úspěchy.

Pravý horní sektor zastupuje vztahy, partnerství a lásku:

Vložte obrázky a fotografie vašeho partnera, rodiny, symboly lásky, srdce.

Zajímavé tipy, jak rozproudit sexuální energii ve vaší ložnici uvádím ve svém eBooku zdarma 7 tipů pro Vaši ložnici, jak rozproudit vášeň pomocí Feng Shui.

Levý prostřední sektor zastupuje rodinu a zdraví:

Za zdraví si vyberte symboly zdraví a rovnováhy, srdce, za rodinu si můžete dát usměvavé fotografie členů rodiny.

 

Prostřední část patří vám. Dejte si zde svou vlastní fotografii, na které vypadáte šťastně a pěkně. Prostřední díl můžete i vybarvit vaší oblíbenou barvou. S tímto sektorem při tvorbě mapy začněte.

 

Pravý prostřední sektor zastupuje děti, vaše koníčky a zájmy:

Dejte si zde obrázky vašich dětí, vašich projektů, čemu se chcete věnovat ve volném čase.

Levý dolní sektor zastupuje vědomosti, seberealizaci, ale i meditaci:

Vložte symboly moudrosti, toho, v čem se chcete vzdělávat a seberealizovat.

Prostřední dolní sektor zastupuje vaši profesi a kariéru:

Promyslete, kam se chcete v životě ubírat, co má být vaše ideální práce a tyto symboly, obrázky či slova vložte do mapy.

Pravý dolní sektor zastupuje nápomocné přátele, cestování a naše ideály:

Vložte obrázky měst a míst, kam se chcete podívat, fotografie vašich idolů, přátel, kteří váš podporují, andělů, kteří nad vámi bdí.

Vybírejte obrázky, kde nejsou konkrétní lidé a tváře, pokud ovšem nejsou zahrnuti do vaší mapy přání (např. partner, děti apod.). Nedávejte si na svou mapu cizí tváře, jde o vaše přání, a tedy na vašem přání by mělo být pouze to, co chcete, aby se vám splnilo.

Mapu tvořte pouze, když Měsíc dorůstá. Jedná se o stoupající, tvořivou energii, kterou potřebujete do mapy zapracovat.

A jak s mapou pracovat? Tvorba mapy by měla být zábava ne nutnost. Mapu si dejte na místo, kolem kterého chodíte či se na něj díváte každý den. Prociťujte v sobě pocit, že vaše přání se už stala realitou. Nalaďte se na pocity, že jste svého přáni již dosáhli. Až se vám přání vyplní, můžete si vyrobit novou mapu. Naše přání mají velkou moc. Do našeho přání vkládáme hodně energie, kterou vyšleme do éteru, jako kdybychom vyhodili míč do výšky. Míč se však vrátí zpět. Stejně jako vyslaná energie, která se vrátí zpět v podobě splněného přání.

Dávejte tedy vždy dobrý pozor na to, co si přejete, mohlo by se vám to vyplnit!

Dalajláma

„Že nedostaneme vždy, co chceme, je někdy obrovské štěstí.“

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dymlik
dymlik 9. 9. 2019

super článek - jednoduše, ale výstižně popsáno .... Dá se tvořit tato osobní mapa i v jiném ročním období, než na jaře (kdy je na to asi nejlepší čas)........... Díky

Odpovědět
avatar
Adéla Karlovská 12. 9. 2019

Dobrý den, ano dá se tvořit i jindy. Jaro je ideální kvůli energii. Nicméně mapu si můžete vytvořit i v jiné roční období. Dobré období je také nový rok, kdy dáváme do svých přání velkou energii a především okolo 4.2. vždy začíná nový čínský rok. Hodně štěstí.

Ovace
Ovace 13. 3. 2019

skvělé

Odpovědět
avatar
Adéla Karlovská 12. 9. 2019

děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 015
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.