Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

sasidlo
sasidlo
Vloženo 31. 1. 2019
Líbí se mi

Pravda o Palachovi

sasidlo
sasidlo
Vloženo 31. 1. 2019
Líbí se mi
Pravda o Palachovi

Pravda o Palachovi


Nebýt to přímé vysílání, tak by to ČT nikdy neodvysílala.  Jana Palacha, který po dvou letech studia utekl z VŠE (ekonomické) na Filozofickou fakultu,  se tam přihlásil ke studiu marxismu.  Jako studenta ze školy si jej nepamatují ale pamatují si jej ze dvou brigád, které společně absolvovali v SSSR, plni nadšení úrodňovat celinu v Kazachstánu. Přestože byl v zemi, kde zítra již znamená včera a zjistil tam, že včera tam bylo líp jak bude zítra, patřil (tak to dva z těch studentů označili) svýma diskusema a názorama spíš k socanům a byl to veliký obdivovatel Dubčeka. Toho stejného Dubčeka, který týden po okupaci ČSSR podepsal v Moskvě protokol o legalizaci okupace vojsky Varšavského paktu a on to věděl, stejně  jako celý národ to věděl.
A já se ptám?  Z jaké letargie chtěl Palach probudit obyvatelstvo ČSSR, do které je dostal Palachův idol Dubček, který legalizoval okupaci ještě za Palachova života. Ten stejný Dubček, který na jaře 1969 (po Palachově smrti)  podepsal pendrekový zákon, který opravňoval Husákovi normalizátory dávat pendreky a vodními děly protestujícím vitriol, který pamatueme. Rovněž by mě zajímalo, když byl studentem prvního semestru FF, kolik měl úspěšně složených zkoušek ze zimního semestru, jehož zkouškové období začíná v lednu a on 16.1. svůj život ukončil. Pokud neměl ani jednu, potom to nebyl student ale návštevník fakulty.
Vyplachování mozků mladým ve včerejším srocení po republice, projevy rektorů a politiků o průměrném studentu bez zkoušek za semestr, studenta se zaměřením na marxismus, nadšeného budovatele sovětského zemědělství je pro mě k smíchu a kdo chce, může si i zaplakat.  Já osobně jsem u této besedy hleděl jak puk.  A to jsem nějaký starý kozák, který už něco pamatuje. Moc dobře si pamatuji svoje studium na VŠ a vím, že složit 5 zkoušek za semestr ( v tomto případě za celý leden) nebylo nic jednoduchého. 
Proto by mě zajímalo, kolik měl do svého činu (polovina ledna) Palach hotových zkoušek.  Jeho vysokoškolský index musí být jistě z pozůstalosti k dispozici, když máte dokonce jízdenku na vlak, kterým jel v den svého upálení ze Všetat do Prahy. A pokud neměl ani jednu, potom je ten včerejšek pouhou opičárnou rektorů a studentů za jednoho studenta marxismu bez složených zkoušek a brigádníka na kazašských celinách.
                                                                   

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 3. 3. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 3. 2019

zajímavé, jak roky někoho oslavujeme a ona je historie potom jiná

Odpovědět
gustawka
gustawka 31. 1. 2019

Tohle téma mě velice zajímavá

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 31. 1. 2019

Mne moc ne, ale toto zjištění je zajímavé...

KamilaK
KamilaK 31. 1. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 655
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.