Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 9. 5. 2019
Líbí se mi

Přátelství

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 9. 5. 2019
Líbí se mi
Přátelství

Přátelství

Co pro mě znamená přátelství? Něco, čemu se říká nezradit, nepodrazit, nezklamat, ale pomoci, když to člověk nejvíc potřebuje.


Mít v životě přítele, na něhož stačí jen pomyslet a svět se rozjasní. Takového, jenž v krizové situaci daruje svůj čas a energii bez očekávání oplátky. Svou spřízněnou duši člověk hledá celý život, někdy se stane, že ho ten "pravý přítel" zklame, což je v té chvíli velice těžké. V životě člověk může mít mnoho přátel, ale jen některým lze plně důvěřovat a ve všem se na ně spolehnout. Přátelství může začít od těch nejmladších let a trvat až do staří nebo také do konce života. Přátelství může být nejenom mezi lidmi, ale i mezi člověkem a zvířetem. Pevné přátelství může vzniknout ve chvíli, kdy člověku hrozí nějaké nebezpečí, nebo jde dokonce o život. Přáteli se stávají lidé, kteří si důvěřují a vzájemně si pomáhají. Kamarádů má člověk mnoho, ale takových, kterým se dá opravdu věřit, je jen pár. Přítel by měl člověka vyslechnout a snažit se mu poradil upřímně a co nejlépe. Přátelství je v životě člověka hodně důležité, bez přátelství je život těžký, smutný a prázdný. Člověk musí mít někoho, komu se může svěřit s tím, co ho trápí, nebo naopak, z čeho má velkou radost. Lidem, kteří mají někoho, komu věří a můžou se vypovídat, se žije příjemněji a volněji. Dobří přátelé se nezradí, nelžou si ani se nepomlouvají. Přátelství patří k životu stejně jako jídlo a pití, bez kterých se nedá žít. Člověk, stejně tak jako potřebuje mít svého přítele, potřebuje být i on někomu přítelem. Pokud dokáže svému příteli pomoci, správně mu poradit a vyřešit problém, který ho tíží, má z toho krásný pocit a je šťastný. Dobrými přáteli na celý život se nestávají jen členové rodiny nebo známí a kamarádi, ale i zcela neznámí lidé, kteří se poznají náhodně.
Mít dobrého přítele, kterému se dá věřit, znamená velké štěstí. Své přátele nechci nikdy zradit a zklamat jejich důvěru. Přátelství je víc než láska, protože k velké lásce patří i přátelství, upřímnost a tolerance. Přátelství si vážím a stavím ho na první místo v žebříčku svých hodnot. Pokud je člověk zdravý, šťastný a spokojený, je jeho život krásný a barevný.


Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 9. 5. 2019

krásne ste to napísala...super...palec hore...

Odpovědět
avatar
Anna Csanádiová 9. 5. 2019

skvělé......

Odpovědět
gustawka
gustawka 9. 5. 2019

Krásně napsané

Odpovědět
avatar
Dominika Šimonová 9. 5. 2019

děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 762
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.