Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
sun2
Vloženo 11. 1. 2019
Líbí se mi

Pozdravit je slušnost …

avatar
sun2
Vloženo 11. 1. 2019
Líbí se mi
Pozdravit je slušnost …

Pozdravit je slušnost …

Bylo mi akorát osmnáct a cítila jsem se hodně dospěle. Přivedla jsem si tenkrát na oslavu pár kamarádů, všichni už mámu znali, kromě jednoho. Nepozdravil a to se mojí mámy dotklo. Dostalo se mu poučení o tom, jak se slušně zdraví, ale asi neposlouchal, protože se příště zase odvážil mlčet a provokativně se usmívat.

„Tohle není slušný člověk a není ani dobrý pro život,“ říkala máma a já to slyšet nechtěla. „Podívej se, jak se chová k mamince, tak se bude později chovat k ostatním ženám.“  V tom dotyčném se máma nemýlila, nakonec přišlo zklamání a pokud vím, možná ani trvalý vztah nenašel. Ono je to logické, jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá. Kdo by setrval s neslušným nevychovancem, i kdyby měl deset titulů a navenek vypadal bůhvíjak? Nitro se nakonec odhalí, nikdo se dlouho přetvařovat nevydrží.

Tak se mi to s tím zdravením připomnělo znovu po létech. Změnila jsem práci, zvykám si na nové lidi a jejich chování. Už jsem skoro zapomněla, jaké to je, když kolektiv táhne za jeden provaz, těší se na sebe a navzájem se respektuje. Už dlouho mi připadalo, že obyčejná lidská slušnost snad vymizela. Kolegové nezdravili, šéf se nikdy neusmál, všichni se tvářili tak kysele, jako by jedli jen kvašáky, úplně jsem zapomněla, že existuje slušné lidské chování. Zato jsem poznala, jaké to je, když si člověk připadá jak inventář na vyhození.

Máma měla pravdu, kdo nezdraví, s tím se opravdu nemá cenu zahazovat. Líp je tam, kde se lidi chovají normálně lidsky, jak je to naučili v mateřské školce a ještě se k tomu zasmějí. Je hezké vědět, že normální slušnost ještě nevymizela.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
KamilaK 12. 1. 2019

Odpovědět
avatar
Tvořilka97 12. 1. 2019

Něco na tom bude

Odpovědět
avatar
lemur 12. 1. 2019

Je to tak.

Odpovědět
avatar
gustawka 11. 1. 2019

Odpovědět
avatar
Siraellen 11. 1. 2019

Taková je dnešní době

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 191
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.