Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Poslat dítě na zimní tábor?

Líbí se mi
Poslat dítě na zimní tábor?

Poslat dítě na zimní tábor?

Do rozšířené nabídky dětských táborů můžeme zařadit i zimní tábory. Obliba této rekreace stoupla se zvyšujícím se zájmem o sport a aktivitní životní styl. Také vám připadá, že mají děti ve školách stále více prázdnin a volna? Zaměstnaný rodič si „šetří“ svou dovolenou, aby si alespoň v létě užil dovolenou s dětmi. A při dalších podzimních, jarních, velikonočních, vánočních prázdninách a ředitelských volnech nám už dovolená určitě nevystačí. Nepoměr prázdnin a dovolené je citelný pro většinu rodičů. Pokud si nebereme dovolenou, mohou pomoct prarodiče, známý, v horším případě necháme starší dítě doma samotné. Další možností je využití nabídky příměstského nebo pobytového tábora.

Na zimním táboře si dítě užije prázdniny se svými vrstevníky a také se naučí či zdokonalí v lyžování. Což mu zůstane na celý život. Děti samy o sobě sníh přímo zbožňují, ale ve městě bývá čím dál tím více nedostatkovým. A když už napadne, tak brzy roztaje. Na horách je sněhu vždy dostatek a většina dětí si tento sport rychle oblíbí.

Podle čeho vybrat zimní tábor, někdy též nazývaný lyžařský tábor. Pokud v okolí znáte rodiče, kteří své děti již na nějaký posílají, je dobré se zeptat na doporučení a zjistit si další informace. Možná spolužák či spolužačka, kamarádi, na zimní tábor již jezdí. Když nevíte, zkuste se rozhlédnout po organizaci pracující s dětmi ve vašem okolí, městě. Určitě je dobré vždy navštívit alespoň webové stránky, vše si důkladně přečíst, ověřit, podívat se kde děti lyžují, jaké je ubytování, strava, program a do fotogalerie, která o táboru mnoho napoví. Vždy nejdříve nezapomeňte zkontrolovat, že pořádaný zimní tábor je v termínu vašich jarních prázdnin. Tyto konkrétní prázdniny jsou rozděleny do týdenních prázdnin postupně dle jednotlivých okresů. Pokud nepočítáme cenu skipasu na lyžování, které jsou různé dle místa, ceny zimních táborů se pohybují okolo čtyř až pěti tisíc korun. Zimní tábory jsou dražší než letní tábory, vzhledem k ubytování v budově oproti chatkám/stanům, vytápění, dopravě a dalším nákladům.

Na mnoha táborech myslí i na děti, které nelyžují, ale sníh si také chtějí užít. Program po dobu lyžování je pro ně vytvořen zvlášť. Pokud máte doma snowborďáka informujte se přímo, zda na tábor děti se snowboardem jezdí či mají své samostatné družstvo.

Určitě se informujte nejen na bezpečnostní pravidla při lyžování, která jsou velice důležitá, ale také zda kontrolují děti při oblékání, správně upevněnou lyžařskou výstroj, jaký je další program tábora. Zda ve zbytku dne mají děti nějakou organizovanou činnost či jen volný program.

Na dobrém zimním táboře se o dítě postarají od hlavy až k patě, užijí si sněhu, lyžování, programu a pokud jede samo, najde i nové kamarády. Jarní prázdniny se dají užít, není tedy důvod být doma a nudit se.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kikusQa
kikusQa 29. 1. 2017

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 24. 1. 2017

ano, poslat!

Odpovědět
matejm
matejm 24. 1. 2017

Ano

Odpovědět
gustawka
gustawka 24. 1. 2017

ano

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 24. 1. 2017

bezva

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 946
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.