Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 16. 5. 2021
Líbí se mi

Konflikty ve vztazích - 7. část

Jana101
Jana101
Vloženo 16. 5. 2021
Líbí se mi
Konflikty ve vztazích - 7. část

Konflikty ve vztazích - 7. část

Nejde nám o to, abychom se dozvěděli, s kým jsme v konfliktu; nezabývejme se vnějšími spory. Chceme vědět, proč má ke konfliktům vůbec docházet. Ve chvíli, kdy si položíme tuto otázku, máme před sebou něco základního. Nejde nám tedy o pouhé vyřešení vnějších problémů.

Dokud neporozumíme povaze žádostivosti, nemůžeme se vymanit z konfliktů. Žádostivost vždy zahrnuje rozpor: toužíme po věcech, které jsou ve vzájemném střetu. Neznamená to, že svou žádostivost musíme potlačit, udržet pod kontrolou nebo sublimovat. Vidíme jen, že žádostivost vždy znamená rozpor. Nejde o předměty žádostivosti, ale o povahu žádostivosti. 

Než budeme tedy schopni porozumět svým konfliktům, musíme rozumět povaze žádostivosti. V našem nitru totiž přetrvává rozporný stav způsobený žádostivostmi - tj. úsilí o potěšení a snahu vyhnout se bolesti. 

Zdroj: D. Krišnamúrti: Volnost, která neví

Foto: Pexels

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 17. 5. 2021

žárlivost je nepříjemná, taky jsem si prošla obdobím, kdy jsem žárlila, naštěstí jen tak rozumně...a pak z druhé strany, kdy jsem měla prvního manžela až chorobně žárlivého...hrůza

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 490
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.