Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 13. 6. 2021
Líbí se mi

Jak začínáte svůj den? Co takhle zkusit meditaci?

Jana101
Jana101
Vloženo 13. 6. 2021
Líbí se mi
Jak začínáte svůj den? Co takhle zkusit meditaci?

Jak začínáte svůj den? Co takhle zkusit meditaci?

Jak začínáte svůj den?

Co si říkáte jako první věc po probuzení? Každý z nás má určitou myšlenku, kterou se téměř denně zabývá. Je pozitivní nebo negativní? Jak říká Louise L. Hay ve své knize Miluj svůj život, každý den se probouzela s povzdechem "Ach Bože, zase další den!" A samozřejmě den byl mizerný a nic se jí nedařilo. Později, po svém uzdravení, však své návyky změnila. Uvádí: "Deset minut, stále se zavřenýma očima, ležím a děkuji za vše dobré, co mě v životě potkalo. Plánuji si den a přesvědčuji se, že všechno se podaří a všechno se mi bude líbit. Pak vstanu a věnuji se ranní meditaci." 

Meditace

Denně věnujte několik minut tiché meditaci. Klidně seďte, pozorujte svůj dech a nechte volně plynout myšlenky. Nepřisuzujte jim žádnou důležitost a ony samy odplynou. Přirozeností mysli je přemýšlet, nesnažte se proto myšlenek zbavovat. Každodenní meditace vám mohou nesmírně pomoci. Stačí začít 2 minutami, později prodloužit na 5 minut, a ještě později třeba na 20 minut. 

Meditací se zabývá mnoho terapií a knih, nezáleží na tom, jak a kde začnete, nakonec si sami najdete nejvhodnější způsob. Žádná meditace se nedá označit jako správná nebo špatná. 

Další formou meditace je tiše sedět a sledovat svůj dech, jak prochází tělem. Při nádechu počítejte "jedna", při výdechu "dvě". Napočítejte do deseti, a pak začněte znovu. Když zjistíte, že se vaše mysl začala zabývat nějakými problémy, začněte znovu od "jedné". Jestliže se zapomenete a dojdete třeba k 25, prostě se vraťte na začátek.

Louise L. Hay k tomu ještě radí: "Já většinou tiše sedím a ptám se: Co potřebuji vědět? Nechám odpověď přijít. Pokud chce, přijde, pokud ne, vím, že přijde později."

Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 13. 6. 2021

tak to je vskutku to poslední, na co bych měla ráno, před odchodem do práce čas, to bych musela vstávat někde před čtvrtou hodinou ranní

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 6. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 13. 6. 2021

Jistě je to skvělý začátek příjemného dne.

Odpovědět
Jana101
Jana101 13. 6. 2021

to určitě ano

lemur
lemur 13. 6. 2021

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 243
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.