Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 16. 5. 2021
Líbí se mi

Konflikty ve vztazích - 3. část

Jana101
Jana101
Vloženo 16. 5. 2021
Líbí se mi
Konflikty ve vztazích - 3. část

Konflikty ve vztazích - 3. část

Většina z nás přímo oplývá "statky", které nám dalo do vínku naše okolí i my sami - hamižnost, závist, zloba, nenávist, žárlivost, utrpení, atd. Na tohle jsme velice bohatí. 

Žít prostým způsobem znamená být společensky volný. Ano, nejrůznější světová náboženství hlásají chudobu a prostotu, mnich oblékne sutanu, změní si jméno, nechá si oholit hlavu, zřekne se majetku a začne pobývat v cele se závazkem cudnosti, jí jednou denně. Ale tito mniši mají ve svém nitru velké společenské "jmění" - usilují o postavení a prestiž (patří k tomu či onomu řádu, náboženství, atd.) - a to není chudoba ani prostota. Jestliže běžní lidé mají hodně šatstva a jí vícekrát denně, koho to zajímá? Ale většina lidí má bohužel sklony k exhibicionismu. 

Chudoba je nádherná věc, pokud je mysl naprosto svobodná. Člověk musí vnitřně zchudnout a oprostit se, pak v něm není ani hledání, ani přání, ani žádostivost - nic! Pouze tato vnitřní svoboda dokáže vidět pravdu života, v němž neexistuje nejmenší rozpor, a takový život je požehnáním, které není možné získat v žádném kostele, ani chrámu.

Zdroj: D. Krišnamúrti: Volnost, která neví

Foto: Pexels

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 16. 5. 2021

ano, je to tak .-)

Odpovědět
Jana101
Jana101 16. 5. 2021

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 490
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.