Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 20. 4. 2021
Líbí se mi

Je na čase zbavit se škodlivých "návyků"

Jana101
Jana101
Vloženo 20. 4. 2021
Líbí se mi
Je na čase zbavit se škodlivých "návyků"

Je na čase zbavit se škodlivých "návyků"

Snažíme-li se zbavit určitého návyku, míváme někdy dojem, že náš stav se nezlepšuje, právě naopak. Například ztratíte peněženku právě v době, kdy se snažíte zbohatnout. Nebo se dostanete do konfliktu, právě když se snažíte zlepšit v komunikaci. Nebo se nachladíte, právě když jste si začali upevňovat své zdraví. Jak tvrdí Louise L. Hay, není důvod se znepokojovat, protože jde o náznak, že dochází k nějakému posunu. 

Někdy se problém vyvine neočekávaným směrem a my jej začneme vidět jinak a začneme mu více rozumět. Například někdo pracuje na tom, aby se odnaučil kouřit a opakuje si afirmace: "Jsem ochotný zbavit se potřeby cigarety". Brzy se jeho vztahy s přáteli zhorší. Je to však náznak probíhajících změn. 

Co když právě cigarety tvořily jen kouřovou clonu, abychom neviděli, jak jsou např. naše vztahy nepříjemné? Proč navazujeme právě takové nepříjemné vztahy? Jsme ochotní vzdát se nepříjemných vztahů? Uvědomte si, že cigarety jsou pouze příznakem, ne příčinou. Postupně tak můžete dojít k novému, hlubšímu pochopení celé věci, což vás osvobodí.

Například začnete pracovat na ochotě zbavit se potřeby cigarety. Potom si uvědomíte, že: 1/"kouřová clona" zakrývala nepříjemné vztahy. 2/ Tak dále pracujete na tom, abyste se zbavili "potřeby" nepříjemných vztahů...  3/a uvědomíte se, že tento pocit pramení z vašeho přesvědčení, že vás druzí neustále kritizují. 4/ Poté si uvědomíte, že vás často kritizovali v dětství.

 

Takže "kouřová clona" byl pouze způsob, jakým jste to všechno zakrývali. Dalším krokem léčení má být tedy ochota odpustit... Budete-li v afirmacích pokračovat, cigarety vás pravděpodobně přestanou lákat a druzí vás přestanou kritizovat. Zbavíte se svých "potřeb". Nějaký čas to však trvá, ale při troše vytrvalosti a ochoty vyhradit si denně klidnou chvíli k přemýšlení o tom, jak probíhají vaše změny, dostane se vám odpovědi. 

Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 2. 5. 2021

Nikdy jsem nekouřila

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 4. 2021

nekouřím jíž 22 let, a jsem spokojena...sice jsem přibrala, ale jinak vím, že bez cigaret je mi lépe, a to hlavně zdravotně...a když si vezmeme jejich dnešní cenu!!!!

Odpovědět
Jana101
Jana101 23. 4. 2021

super rozhodnutí

Kahomar
Kahomar 22. 4. 2021

nikdy v životě jsem nekouřila....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 431
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.