Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vandiik
Vandiik
Vloženo 6. 11. 2013
Líbí se mi

Pojďme po schodech stoupat vzhůru - 1. schod

Vandiik
Vandiik
Vloženo 6. 11. 2013
Líbí se mi
Pojďme po schodech stoupat vzhůru - 1. schod

Pojďme po schodech stoupat vzhůru - 1. schod

Krásný den, milé dámy,

děkuji za příspěvky k mému blogu. Jsem zde se slíbeným pokračováním.

Včerejší den byl pro mě důležitý v tom, že jsem se snažila dívat se kolem sebe jinýma očima než obvykle. Snažila jsem se, abych se chovala jinak než většina. Sledovala jsem, co to se mnou dělá, jak se u toho cítím. Zkuste někdy udělat úkrok z vaší vyšlapané cestičky, samozřejmě směrem, o kterém si myslíte, že je ten správný, že to je to, co chcete  . To je pozvánka pro ty z vás, které chtějí stoupat po schodech vzhůru, chtějí něco změnit, něco vylepšit. Vždycky je co vylepšovat.

Dalším tématem, kterým se zabývá kniha "Jděte po schodech", je téma "sebekázně". Je to velmi nepohodlné téma. Mně osobně běží mráz po zádech, když to slovo jen slyším. Vybavím si, že musím být na sebe přísná, musím dělat tohle a támhleto a kdesi a cosi a nesmím skoro nic, co bych ráda. 

Kdo chce žít život svých snů, může se nechat vést pravidly, které nám nabízí Rory Vaden jako esenci rad a životních filozofií lidí, kteří jsou opravdu úspěšní. První krok k dosažení sebekázně a následnému rozvinutí skrytého potenciálu je: OBĚŤ: zákon paradoxu. Co to je? To je nějaký moc drsný. To nechci. To nezvládnu. Obětovat se nebudu. Proč bych to měla dělat?.....ano, tak reaguje většina. Kdo nechce být většina, přijme a inspiruje se 

Nechte se inspirovat bizonem, radí kniha. Na Coloradských planinách se pasou bizoni a krávy. Když přichází bouřka a začíná se převalovat přes horský hřeben, zvířata reagují rozdílně. Krávy se chovají předvídatelně, bouřka přichází od západu a krávy se dávají na úprk před bouřkou na východ. Běží a běží, až je bouřka dohoní, protože je rychlejší. Tak běží unaveny chvíli s bouřkou a pořádně při tom zmoknou. 

Bizoni reagují jinak. Když se bouřka převalí přes hory, bizoni se seberou a běží proti ní. Bouřka se přežene a oni zkrátí svůj pobyt v dešti na minimum. Většina lidí se chová jako stádo krav. Pojďme najít během dneška nějakou situaci, kdy se zachováme jako bizoni  .

Miluju metafory

Utíkáme před problémy, děláme že nejsou, odkládáme jejich řešení. Problémy, které odkládáme, narůstají. Musíme přijmout fakt, že nikdo je za nás nevyřeší.  V životě si vybíráme nejsnažší cesty, krátkodobě nám to vychází, ale často jdou přimo proti tomu, co je snadné dlouhodobě. Pokud chceme žít dlouhodobě příjemný život, pak na začátku cesty stojí oběť v podobě kroků, které nejsou snadné. Podporou nám může být pravda, která říká, že náročné zkoušky musíme podstupovat pouze krátkodobě. Odměna pak trvá déle.

Tyto myšlenky jsou pro mě darem, který přišel nečekanou cestou . Děkuji.

Zítra budeme stoupat dál. 

Krásný den

Vandiik

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 8. 9. 2020

Parádně napsáno.

Odpovědět
lemur
lemur 2. 8. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 30. 12. 2016

Pěkně

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 337
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.