Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaela Lejsková
Michaela Lejsková
Vloženo 25. 9. 2017
Líbí se mi

Pohádka s Anou Geislerovou a další z filmových návratů Aleny Mihulové

Michaela Lejsková
Michaela Lejsková
Vloženo 25. 9. 2017
Líbí se mi
Pohádka s Anou Geislerovou a další z filmových návratů Aleny Mihulové

Pohádka s Anou Geislerovou a další z filmových návratů Aleny Mihulové

Filmy, které by se zdánlivě mohly jevit jako pohádky, mohou nakonec ovlivnit diváka ještě docela jinak. Důkazem toho byla reakce po promítání filmu Pohádky pro Emu. Nejedno oko nezůstalo suché, a to včetně oka moderátora Michala Jančaříka, který si po skončení tohoto soutěžního snímku pozval na pódium herečku a protagonistku hlavní role tohoto filmu, Anu Geislerovou. „Nebyla jsem překvapená, že lidi pláčou. Ono to opravdu vede k zamyšlení a člověk po shlédnutí cítí vděk za to, co má. Nepatřím zrovna k herečkám, které by ztvárňovaly vyloženě komediální role, ačkoliv třeba Jan Hřebejk mě v této poloze vidí a nabádá, abych točila komedie. Nicméně, natočit komedii je mnohem těžší, než vážný a hluboký film. Na jedné komedii ovšem začínám pracovat, takže je celkem možné, že se zde brzy zase uvidíme,“ sdělila rodačka z blízké Dobrušky.

Z prostředí Nového Města nad Metují je doslova učarován herec Pavel Nový, který si udělal čas na celé dva dny, které se rozhodl zde prožít a čerpat energii zdejšího klimatu. „S komedií mě baví svět a s jednou jsem zde byl už před mnoha lety (pozn.red.: S tebou mě baví svět). Toto místo je skutečný ráj na zemi a proto jsem si udělal dvou denní volno od divadla Ypsilon, kde nyní hraji. Zasmát se dobré komedii je jedna věc, druhá ji stvořit. Co se komedií týče, tak mě bavjej absurdity a ty se právě dějí u nás v Ypsilonce,“ vypráví herec, který si zahrál v soutěžním snímku Bába z ledu. Právě k tomuto filmu přijela na besedu i Alena Mihulová. „Mám radost, že se zde na film v klidu podívám. S mým filmovým manželem Pavlem Novým jsme se potkali už při natáčení jednoho dílu Soudce A.K., který režíroval Bohdan Sláma. Pavla jsem si hned zamilovala, je to nositel dobré energie. Film byl vybrán na cestu do Ameriky na Oscary, tak jsem mu také dala hlas, protože jsem členkou akademie. Pro mě je na tom filmu moc hezký to, že je hlavně o naději, o tom, že člověk když chce, tak všechno dokáže a může něco udělat se svým životem,“ komentuje herečka.

Čtvrtečnímu doprovodnému programu přálo počasí, proto se v parku u Sokolovny mohli sejít zájemci o workout, před kinem 70 sledovat vystoupení DDM Stonožka, poslechnout kapelu The Acoustics a mladé naděje popu Tomáše Bartoše, Markétu Hanušovou a Marka Dynteru, kteří vystoupili taktéž na Husově náměstí.

Program, vstupenky, filmy či fotogalerie, to vše přehledně najdete na nových internetových stránkách www.festivalkomedie.cz a Facebookových stránkách https://www.facebook.com/festivalkomedie/  

Pořadateli festivalu jsou Městský klub Nové Město nad Metují a Město Nové Město nad Metují. Festival probíhá s podporou Královéhradeckého kraje a pod záštitou hejtmana PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D.

Foto: festivalkomedie.cz  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 11. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 20. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 1. 2020

paráda

Odpovědět
Glady
Glady 27. 9. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 071
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.