Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Je to proto, že každý z nás je jedinečný, má jedinečný mozek, a tím i kognitivní schopnosti. Neexistuje jeden universálně platný návod na učení. Přesto se mohou hodit tipy na to, jak se učit. Jsou založené i na vědeckých poznatcích o fungování mozku.
Všechno je možné, člověk má mnoho podob a hudba také
Zatímco některé studie hudbu při učení zcela zavrhují a doporučují klid, další studie poukazují na to, že v mozku neustále probíhá řada procesů. Pokud se některé z těchto procesů navíc podaří uvolnit prostřednictvím hudby, bude v mozku více prostoru pro samotné učení.
A jde také o to, že klid, který bychom na učení potřebovala již v dnešní době nacházíme jen málokde. I proto se při učení doporučuje tzv. bílý šum, zvuková kulisa, která má utlumit rušivé zvuky kolem. Bílý šum však není jediným druhem hudby, která by mohla být při učení užitečná.
Jaká hudba při učení je ta pravá?
V našem článku od kocoura přinášíme přehled druhů hudby, které by vám při mentální činnosti mohli pomoct, vám a třeba i vašim dětem, které se právě začínají prát se školou a učením… Ano, vedle bílého šumu mezi našimi typy nechybí ani zvuky přírody a kočičí předení, ale je toho ještě víc.
A co vy? Pomáhá vám hudba s podporou mozkové činnosti. A jaký druh hudby je vám užitečný? Jaká hudba vás podporuje a jaké zvuky vás naopak ruší?*enzo*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account