Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi

POCIT je to, co nás vede správně (i špatně)

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi
POCIT je to, co nás vede správně (i špatně)

POCIT je to, co nás vede správně (i špatně)

Říká se tomu vnitřní kompas a je to tak jednoduché, že jednodušší to nemůže být! Zkuste si představit něco, co vás čeká. Zítra, za týden, nějaké ty plány. Je-li to uvnitř vás prožíváno radostně s pocitem naplnění, pak je to ANO. Pokud to ve vás budí vztek, zlost, frustraci, pak je to NE. No a takhle si můžete dobře probrat i lidi kolem sebe a vztahy a rázem vidíte, jestli jste s tím v souladu, nebo nejste. Možná ze začátku nemusíte vyvozovat žádné závěry, protože někdy se to také pěkně mění a přelévá, co ze začátku plodí zlost a frustraci (nová práce, vztah v krizi), to se může časem pěkně urovnat a bylo to jen přechodné období, ve kterém jste si na něco zvykali, něco učili… a později to bude plodit pocity libé.

Je to skvělé cvičení pro všední dny. Nejlépe se na svůj vnitřní kompas naladíte, když těmto pocitům věnujete den nebo jiný delší čas. A použijete ho na běžné všední situace, na drobnosti. Všechno, co prožíváte, prožeňte tímto malým zastavením a kompasem. Naučíte se tak lépe vnímat své potřeby a čím přesnější a trénovanější tento kompas bude, tím lépe vás v životě povede i u těch zásadních životních věcí. Jednoduše začnete víc tíhnout k tomu,co je s vámi v souladu a tím se vám změní pohled na svět, směr, činnosti…

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 19. 11. 2020

Tak to je fajn

Odpovědět
konatovka
konatovka 4. 11. 2020

Tak by to mělo být.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 11. 2020

stačí používat selský rozum...

Odpovědět
Tamara
Tamara 4. 11. 2020

V životě jsem jen párkrát dala přednost rozumu před intuicí (srdcem, vnitřním kompasem) a vždycky to byl průšvih. Tak už to neriskuji.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 11. 2020

mé předtuchy a vnitřní rozpoložení mi většinou radí dobře

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 923
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.