Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Petr Štěpánek slaví 71. narozeniny

KamilaK
KamilaK
Vloženo 2. 10. 2019
Líbí se mi
Petr Štěpánek slaví 71. narozeniny

Petr Štěpánek slaví 71. narozeniny

Narodil se v Praze 2. října 1948. 

Herectví studoval na pražské DAMU v letech 1966 až 1970. Ještě v době studií hostoval v Divadle Na zábradlí a v Národním divadle. Do stálého angažmá v Národním divadle nastoupil v roce 1970.

Tento gymnaziální spolužák herce Jaromíra Hanzlíka je považován za výrazného představitele kladných hrdinů, pohádkových princů a charakterních postav, muž hezkého hlasu, významný činoherní i muzikálový herec. Jeho filmová prvotina byla balada Údolí včel z roku 1968. Větší roli si zahrál ve filmu Tajemství velkého vypravěče, kde ztvárnil Alexandra Dumase mladšího. Štěpánek je nejvíce znám z pohádek a dětských filmů, hrál například ve Zlatovlásce nebo televizním seriálu Záhada hlavolamu. Můžeme ho spatřit v detektivních rolích v seriálech 30 případů majora Zemana a Dobrodružství kriminalistiky. V lékařském prostředí se pohybuje v seriálech Nemocnice na kraji města po dvaceti letech nebo Ordinace v růžové zahradě. 

Je synem herece Zdeňka Štěpánka, bratr Jany a Martina Śtěpánkových. Jeho první ženou byla Regina Rázlová, druhou režisérka Vlasta Janečková, třetí je herečka Zlata Adamovská. Pro tyden.cz prozradil, proč si vzal Zlatu Adamovskou: "Stručně řečeno, protože jsem chtěl. Byl jsem tak vychován a takhle se stavím k životu. Je to vstřícný krok především k partnerovi, to na prvním místě. Mně připadá správné uzákonit svůj vztah. Dát všem najevo, že k sobě patříme. V dobrém i zlém. Kdybych to tak nechtěl nebo měl nějaké pochyby, tak bych to neudělal," prozradil Novinkám tradičně založený herec.

 

Bing.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 5. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 21. 4. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 4. 2020

Odpovědět
Majina
Majina 2. 10. 2019

Veľa zdravia,šťastia a ešte nejaké herecké úspechy želám.

Odpovědět
vondr.v
vondr.v 2. 10. 2019

Všechno nejlepší a hodně zdravíčka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 333
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.