Znáte Paretův princip? Pomůže vám být úspěšní
 
Zaujal mnohé světové miliardáře, ale když ho rozeberete blíže, zjistíte, že je vlastně docela jednoduchý. A v čem spočívají jeho klady? Prozradíme vám to.
 
A kdo je to vlastně ten Paret? Zkušený italský ekonom, který v roce 1896 formuloval princip, díky němuž lze dosáhnout důležitých cílů s mnohem menším úsilím. Jde jen o to, definovat je. Pomocí matematiky dokázal, že 80% bohatství celého světa je v rukou 20% lidí. Což lze všeobecně vztáhnout na pravidlo říkající, že 20 % příčin způsobuje 80 % výsledků.
 
V ideálně fungující firmě tak 80% příjmů pochází od 20% zákazníků nebo obráceně 20% výrobků generuje celých 80% zisku. A jak toto pravidlo aplikovat ti do běžného života?
 
Určete si své cíle
 
Vypadá to jednoduše. Vezměte si papír a napište na něj 25 cílů, kterých byste chtěli dosáhnout – ne více, ne méně. Pak z nich vyberte pět nejdůležitějších a zbytek prostě škrtněte a zahoďte. Tak si snadno ujasníte priority.
 
Myslete na svůj cíl
 
Úspěch si žádá oběti a především váš čas. Každý den si proto vyhraďte alespoň 25-50 minut, v nichž budete soustředěn myslet jen na svůj cíl (jeden z pěti, které jste si zakroužkovali) a rozebírat v tomto kontextu veškeré své chování v předchozím dni a plánujte, co vše pro něj uděláte zítra.
 
Nemalujte čerta na zeď
 
Přestaňte se strachovat a vymýšlet tisíc a jednu negativní situaci, k nimž by vaše snaha mohla vést. Většina z nich vůbec nenastane, tak proč se stresovat už dopředu? Nevěřte mýtům, které říkají, že pak budete na každou individualitu lépe připraveni. A navíc spousta věcí se dá elegantně vyřešit takříkajíc za běhu. Vykoušejte si, jak pohotoví umíte být!
 
Skoncujte se stresem
 
Stres je vůbec rozhodujícím faktorem. Ubírá nám energii i chuť do práce a zbavuje kreativního myšlení. A jak s ním zatočit? Dvaceti minutami cvičení každý den. Je úplně jedno, jestli oběhnete blok, půjde do posilky nebo si střihnete dvacítku na rotopedu. Jde tu o endorfiny, které vás dostanou do formy po psychické stránce. A to je mnohem důležitější, než si myslíte. Je prokázáno, že lidé s dobrým psychickým zdravím musí pro splnění svých cílů vynaložit mnohem méně námahy. A to se počítá!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account