Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 14. 3. 2017
Líbí se mi

Tulipán symbolizuje sílu muže a kopretina eleganci ženy

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 14. 3. 2017
Líbí se mi
Tulipán symbolizuje sílu muže a kopretina eleganci ženy

Tulipán symbolizuje sílu muže a kopretina eleganci ženy

 

     Mám ráda květiny, mými nejoblíbenějšími jsou tulipán a kopretina. Až když jsem je dala společně do vázy, uvědomila jsem si, jak mnoho mají společného, že jim to sluší a přitom jsou tak jiné - jak zajímavá paralela s lidmi. Vždyť přeci když potkáme pár lidí, kteří si spolu rozumějí a vytvářejí, jak se říká ideální pár, také jsou každý jiný a přitom je na první pohled, ale i na druhý a třetí, zjevná symbióza.

   Přidržím-li se rodů těchto dvou květin, pak lze konstatovat, že ON – TULIPÁN se jeví jako silnější a pevnější, ale je přítomna i určitá křehkost, která se projeví zejména ve chvíli, kdy si zlomí stonek, je silnější - ale křehčí. ONA – KOPRETINA je elegantní, pevná, též křehká, jemná. A jak je to s jejím stonkem – je pružnější, dá se možná i říci, že vydrží víc.

   Tato nápadná shoda s mužem a ženou je zajímavá. Našlo by se určitě spousta takových dalších příměrů. Příroda je součástí vesmíru a ten „pracuje“ v jednoznačných zákonitostech a tím pádem i paralelách.

   O mužích a ženách, jejich rozdílech a podobnostech bylo napsáno už mnoho knih. Jako červená nit se všemi tahle konstatování o rozdílnosti a přes tuto zákonitou rozdílnost snahy o vzájemné porozumění až po ideál – tedy symbiózu muže a ženy.

   Existují určité predispozice z hlediska stereotypů chování žen a mužů, nicméně paleta rozdílnosti je myslím i do značné míry potírá. Každý zná pár kdy on je „hodný“, ona „mrcha“, nebo on je „despota“ ona „chudinka“. To jsou ty krajní jasné příměry. To vše mezitím je předmětem zkoumání mnoha odborníků, i každého z nás a napříč všemi civilizacemi i tisíciletími.

   A co ty známá rčení jako: „Protiklady se přitahují.“ nebo „Vrána k vráně sedá.“?  Obojí je pravda, jde jen o to, zda potřebujeme ve svém životě něco doplnit. Pak potřebujeme protiklad. Pokud nemáme tuto potřebu (vše funguje na nevědomé úrovni), pak si hledáme podobného člověka – tedy „vránu“.

    Je zábavné se dívat na svět kolem nás a hledat v něm paralely. Je v nich totiž mnoho poučného. To co mě nejvíc baví, je geniálnost přírody a její nekonečná rozmanitost, na níž nám ukazuje to, co my mnohdy pro svůj pocit „pána tvorstva“ nevidíme.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Jana7
Jana7 19. 3. 2017

já miluji fialky

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 18. 3. 2017

Miluji tulipány

Odpovědět
Francis
Francis 17. 3. 2017

Tulipány jsou nádherným symbolem jara

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 498
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.