Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Věra Bělinová
Vloženo 8. 6. 2017
Líbí se mi

Pár správně zvolených vět a život může zase začít, aneb poděkování paní Jolaně Fišerové

avatar
Věra Bělinová
Vloženo 8. 6. 2017
Líbí se mi
Pár správně zvolených vět a život může zase začít, aneb poděkování paní Jolaně Fišerové

Pár správně zvolených vět a život může zase začít, aneb poděkování paní Jolaně Fišerové

Mé podnikání na mateřské – šperky z PET lahví

Podnikám již 2 roky, je mi 35 let a věnuji se výrobě šperků z recyklovaných pet lahví. Původně to záměr nebyl, chtěla jsem si jen zkusit, jak se takové krásné šperky vyrábějí. Okolí začalo sdílet rychlostí blesku moje výrobky. Takže jako nejspíš u většiny, to vše začalo darováním přátelům, rodině. Když toho začalo být víc a víc, musela jsem si začít říkat alespoň 50 Kč za náušnice a ještě jsem se omlouvala, že vůbec za to něco chci.

Když stáli pouze 50 Kč, sesypalo se na mě mraky objednávek. Celá nervózní, vystresovaná, podrážděná jsem chtěla všem vyhovět a celé dny vyráběla a vyráběla. Miminko hlídal tatínek, děda. Nebo jen co usnulo, mohla jsem pracovat. Starší chodil do školky.

Musela jsem navýšit ceny, ale bála jsem se, aby se lidi neurazili a navýšila na 80 -100 Kč. Vše se opakovalo, lidi se neurazili a cenu jsem navýšila po roce na 145-200 Kč. To jsem měla pocitově jako za adekvátní. Partner mi vyčítal, že jsem levná a hloupá, ať si odpočítám čas a řeknu si 100 Kč na hodinu. Upřímně? Štval mě s tím. Měla jsem pocit, že to vůbec nechápe. Dále se našli lidé, kteří mi říkali obdobně to samé. Ale každý většinou útočil na moji hloupost. Měla jsem svojí pravdu, nikomu jsem jí nevnucovala. I přes vyčerpání jsem byla šťastná, že se moje šperky líbí a že se lidé, zákaznice vracejí. Svojí pravdu jsem nehodlala opustit. Četla jsem na tohle téma spoustu článků, jak ohodnotit svou práci. Ale stále jsem „spala“.

Zázraky se dějí

Jednoho dne jsem si přestávala vědět rady, začalo mi docházet, že to vše takhle možné dál nebude, spousta zakázek a stres. Říkala jsem si, kéž bych potkala někoho, kdo by mi opravdu poradil, kdo mi jen neřekne, si hloupá, řekni si víc. Ale kdo mi ukáže jak na to, cestu, co změnit, ne mi jen vynadat. Pár dní na to, si u mě objednala šperk paní Jolana Fišerová.

Jolana Fišerová

Byla milá, nadšená a nejspíš jí to nedalo a napsala mi svými slovy, co by se mělo změnit. Neuvěřitelně se vcítila do mé práce, nejspíš jak jsme si psaly i do mého JÁ. Popisovala šperky tak, jak jsem to nikdy neslyšela, nečetla a přesně popsala co vše proto obětuji a co mi to nedává. Její slova mi vehnaly slzy do očí a to nejsem typ co pláče kvůli všemu. Nezištně s dobrým srdcem mi poslala strategii, jak by to viděla ona. Vše co jsem cítila a neuměla vyjádřit nahlas ona vyjádřila. Vynesla to na světlo. PROBUDILA MĚ. Probudila mě ne urážkami, ale CESTOU, na které mě jistila a jistí do teď. Nakopla mě a já už vím a rozumím o co jde a snažím se sama. Je to snadnější, když člověk pochopí oč tu běží. S každým krokem, který jsem od té doby udělala, díky Jolaně, ze mě padal jeden kámen za druhým.

Kdo je ta skvělá žena?

Je inspirátor a průvodce. Ukazuje lidem jak efektivně využívat naší vnitřní Lví sílu a plnit si své sny, i když nám už není 20 a nemáme žádný zvláštní talent. V roce 2016 se stala finalistkou prestižní soutěže Žena roku 2016 (3. místo v kategorii INTERNET) za projekt Osvoboďte Lva! https://www.jolanafiserova.cz/

Nikdy před tím jsem nepotkala, nepoznala někoho takového jako paní Jolana Fišerová. Neznala jsem jí. Postupně jsem zjišťovala kdo je vlastně tahle inteligentní, neobyčejná žena.

Doporučuji všem, kteří jsou na tom podobně, kteří tápají, v něčem začínají, něco je trápí. Nemusí to být jen podnikání, ale cokoli v životě. Stačí si pustit, nebo přečíst jediný článek/ video a nepochybuji o tom, že si vás získá

Z CELÉHO SRDCE DĚKUJI, UŽ MÁM ZAS RADOST ŽÍT, PROŽÍVAT, VĚŘIT SI A VNÍMAT.

Na foto jsou šperky z recyklovaných PET lahví, moje podnikání

Jsem na facebooku - www.facebook.com/VeraBelinovaSperky/  náhrdelníky, náramky, náušnice krátké/dlouhé 

A na fler.cz

www.fler.cz/vera-belinova

 

Zde je video od paní Jolanky. Hovoří o mých špercích s náhrdelníkem ode mne.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

krása

Odpovědět
many
many 30. 1. 2018

Odpovědět
Klára - blogerka oUzasna.cz

Vaše šperky jsou nádherné! Těžko uvěřit, že je to plast, a ne sklo

Odpovědět
avatar
Věra Bělinová 17. 6. 2017

Děkuji moc, opravdu hodně připomínají sklo

many
many 30. 1. 2018

To ano

Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

přesně tak, také jsem tomu zpočátku nechtěla věřit

vendilka3
vendilka3 10. 6. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 780
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.