Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pár otázek pro: Patrik Pašek – přirozená tréma a respekt jsou vždy na místě

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 25. 4. 2016
Líbí se mi
Pár otázek pro: Patrik Pašek – přirozená tréma a respekt jsou vždy na místě

Pár otázek pro: Patrik Pašek – přirozená tréma a respekt jsou vždy na místě

Pro dalších mých “pár otázek pro” jsem si vybrala člověka, pro kterého je hlavní pracovní nástroj jeho hlas. Je jím Patrik Pašek, kterého můžete slýchat na rádiu ZET nebo také jako reportéra Frekvence 1. Jeho hlas vám také může být povědomý z různých reklamních spotů. S Patrikem se známe několik let a co se mi na něm vždy líbilo, je jeho pohotovost a smysl pro humor, který je mi obrovsky blízký a vždy mě dokáže rozesmát. Řekla bych, že Patrik má pro moderování velký talent a jsem si jistá, že o něm v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

Patriku, mohl bys trošku přiblížit, co konkrétně děláš?
Mé současné působení je někde na pomezí rozhlasového studia a reportérské činnosti v terénu. Pokud bych měl přiblížit svůj typický den, tak probíhá stylem, že již od šesté hodiny ranní jsem za mikrofonem rádia ZET, ve kterém sděluji posluchačům převážně informace ze sféry podnikání a byznysu. Poté co zhasne nápis ON AIR, tak se přesouvám do redakce rádia Frekvence 1 a přeformátovávám se do role reportéra. Tím pádem je mým dalším “posláním” přinášet aktuální informace z dění kolem nás.

Mimo těchto činností realizuji reklamní spoty a ostatní zvukové prvky rozhlasových stanic.

Co ty a komunikace? Jak jsi na tom?
Komunikace jako taková mě vždy bavila a komunikace přes rozhlasové médium mě vždy naplňovala. Jestliže bych měl ale komunikaci hodnotit z hlediska profesního, tak v tomto ohledu se považuji za člověka, který je stále ve fázi vývoje a učení se stále něčeho nového. Koneckonců, v této sféře je to tak vždy. Pokaždé vás dokáže něco dalšího překvapit a i v tomto oboru platí, že se nesmí usnout na vavřínech.

Chtěl jsi od malička být moderátorem?
Mým dětským snem bylo vždy řízení autobusu nebo v lepším případě metra Postupem doby mě tato dětská vášeň opustila a začal jsem si všímat různých udělátek, která mají cokoliv společného s rádiem. Takže v podstatě se dá říci: ano chtěl, ale až poté, co mi ujelo metro

Pamatuješ si na své “poprvé” za mikrofonem?
Své poprvé za amatérským mikrofonem si pamatuji jen ze záznamu, když si zapnu staré magnetofonové pásky, na kterých jako pětiletý odříkávám básničkyPoprvé za rozhlasovým mikrofonem si pamatuji jako své první rande. Jako na rande, tak ve studiu jsem byl tenkrát v pubertě a třásl se mi nejen hlas.

Jak zvládáš živá vysílání, ať už jsi za mikrofonem nebo před kamerou? Jsi někdy nervózní nebo máš trému?
Ať se jedná o jakékoliv vystoupení, tak přirozená tréma a respekt je vždy na místě. Jestliže člověk o toto přijde, tak to není dobré.  Přirozená tréma ve většině případů vybudí člověka k lepším výkonům.
Co se mi několikrát potvrdilo, tak nepřipravenost se vám může kdykoliv vymstít a vždy je potřeba počítat s tím, že co se může pokazit, to se pokazí. Obecně si samozřejmě vystoupení užívám, ale s pokorou.

Povedl se ti nějaký vtipný přeřek, který si pamatuješ?
Bohužel ano. Vtipný byl spíš pro kolegu, se kterým jsem byl ve vysílání, ale asi méně vtipný pro nadřízeného. Prostě a jednoduše, nazvat rádio ve vysílání jiným názvem konkurenční stanice je opravdu nestandardní situace 

Máš nějaký tip, jak si zlepšit komunikační dovednosti, který sám praktikuješ?
Osvědčilo se mi čtení nahlas. Je také dobré si občas samotný projev nahrát a poslechnout si výsledek z druhé strany. Od věci není také odborná literatura. V dnešní době je na trhu spousta publikací, které se na tuto tématiku zaměřují.

Staráš se nějak o svůj hlas?
Absolutně vůbec. Respektive netuším, jestli má příjem nikotinu nějaký vliv například na intonaci nebo na barvu hlasu. Pokud ano, tak se starám

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 21. 12. 2016

Je to tak

Odpovědět
gustawka
gustawka 27. 4. 2016

Hezky rozhovor

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 4. 2016

hezký rozhovor se zajímavým klukem, díky Alčo !

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 26. 4. 2016

Je to výbornej kluk a jsem si jistá, že o něm ještě hodně uslyšíme))) díky

hudlenka
hudlenka 26. 4. 2016

těším se

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 283
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.