Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pár otázek pro: Marie Petrovová – nejvíc se mi osvědčila přirozenost a snaha najít řešení

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 2. 5. 2016
Líbí se mi
Pár otázek pro: Marie Petrovová – nejvíc se mi osvědčila přirozenost a snaha najít řešení

Pár otázek pro: Marie Petrovová – nejvíc se mi osvědčila přirozenost a snaha najít řešení

Máte kolem sebe takové lidi, v jejichž společnosti se cítíte výborně, jsou inteligentní a ještě se s nimi výborně pobavíte? Přesně taková je Marie Petrovová. Poznaly jsme se, když jsem ji pozvala do pořadu, který jsem moderovala, o zajímavých projektech a podnikatelských záměrech. Zaujalo mě na ní nejen to, jak umí výborně mluvit, ale také to, jak je pohotová a neuvěřitelně vtipná. Požádala jsem ji tedy, aby se podělila o své rady a tipy, které jí fungují.

Marie, mohla bys trošku přiblížit, co konkrétně děláš a jak bys mohla podnikatelům a majitelům firem být nápomocná?
Ulevujeme firmám, podnikatelům  a domácnostem s tím, co dělat neumějí nebo nechtějí. Třeba i proto, že chtějí svůj čas využít efektivněji nebo příjemněji. Zařídíme a zorganizujeme různé práce – od těch řemeslných (malování, opravy, klimatizace, rekonstrukce, výměny podlah) přes stěhování až po úklid. Postaráme se i o zahrady. V neposlední řadě jsou součástí naší nabídky také IT služby včetně „hot line“.

Co ty a komunikace? Jak jsi na tom?
Věnuji se jí aktivně přes dvacet let a pořád se učím Výzkumy, zejména v oblasti neurověd, tuto disciplínu neustále posunují a pořád je co nového vstřebávat. Ale musím říct, že nejvíc se mi osvědčila přirozenost a snaha najít takové řešení, které něco přináší oběma stranám. Když jdu do nějakého jednání s  tímhle nastavením v hlavě, většinou všechno dobře dopadne.

Jak zvládáš různá networkingová setkání a přednášky? Jsi někdy nervózní nebo máš trému?
Mívala jsem příšernou trému, hlavně, když jsem  moderovala různé velké firemní akce. Letos se to změnilo, díky mým mladým kolegyním při přípravě konference Ženy sobě. Je to už dnes velká akce, takže koordinovat přípravu je vážně makačka a samozřejmě stres, přesto se děvčata z přípravného týmu těšila. Holky měly radost z toho, že něco dokázaly. Já jsem je poslouchala a pak jsem si řekla, jestli bych to skoro v padesáti letech neměla třeba taky zkusit – konečně si to pořádně užít. Užít si vědomí, že tu konferenci nemoderuji potřetí proto, že to dělám špatně, ale že mě organizátorky nejspíš oslovily, protože to dělám dobře. Musím se přiznat, že přenastavit ten naučený „mindset“ obav a strachu nebylo jednoduché, ale šlo to. Dobře jsem udělala. Letos poprvé jsem si to vážně skvěle užila, bez nervů a stresu. Samozřejmě, že nějaká tréma zůstala, ale ta zdravá – ta, která člověka nutí soustředit se na daný okamžik.

Co si myslíš, že je pro úspěšné podnikání nejdůležitější?
Přijď za dvacet let, třeba už to budu vědět Ale myslím, že s podnikáním je to stejné jako s každou jinou prací – soustředění, víra, mít rád to, co dělám a ty, pro něž to dělám. 

Co děláš pro to, abys byla úspěšná?
Pořád se učím, pořád se snažím mít otevřenou hlavu. A pořád se také učím stát si za svým. Někdy to zdánlivě jde proti sobě – naslouchat potřebám klientů a zároveň si stát za svým. Vyřešit tuhle rovnici bývá nejtěžší, ale asi je to cesta k úspěchu.  Henry Ford prý říkával, že kdyby dal klientům to, co chtějí, dal by jim rychlejšího koně. On jim ho vlastně dal. Dokonce hned několik. Ale oni si to tak asi na začátku nepředstavovali.

Máš nějakou praktickou radu pro podnikatele?
Neztrácejte odvahu, zaměřte se na své silné stránky, delegujte a hlavně nikdy klientům nelžete, oni to totiž poznají. Jsou to přece chytří lidé, když si vybrali právě vás.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 21. 12. 2016

Super

Odpovědět
Simca
Simca 2. 5. 2016

Marie , je prostě úžasná a jednička

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 3. 5. 2016

Výborná ženská)) Taky ji mám moc ráda

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 278
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.