Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Chcete zlepšit svou komunikaci a předejít obavám? Využijte trému ve svůj prospěch

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 25. 2. 2016
Líbí se mi
Chcete zlepšit svou komunikaci a předejít obavám? Využijte trému ve svůj prospěch

Chcete zlepšit svou komunikaci a předejít obavám? Využijte trému ve svůj prospěch

Na mém webu www.alenaratajova.cz píšu o komunikaci, o tom, jak si ji zlepšit, co nám v tom brání, o praktických radách a tipech... a rozhodla jsem se, že k tomu přidám pár otázek o komunikaci, které položím lidem, které mám ve svém okolí a velmi si jich vážím.

Začala jsem Janou Popelkovou - mou dlouholetou kamarádkou a pár let také obchodní kolegyní

 

Pár otázek pro: Jana Popelková – Firemní čarodějka

Kromě článků o komunikaci vám chci představovat zajímavé a inspirativní osobnosti, které mám ve svém okolí a se kterými spolupracuji. Dozvíte se nejen, co dělají, ale také jsou na tom právě oni s komunikací a jaké mají praktické rady a tipy. Budu jim pokládat stále ty stejné základní otázky, které si můžete položit i vy.

Jana je moje dlouholetá kamarádka a několik let také pracovní kolegyně. Společně se podílíme na několika projektech, konkrétně třeba Filtrační zeolit nebo Firemní čarodějka. Zhruba ve svých 13 letech zjistila, že vidí věci, které ostatní lidé pouhým zrakem nevidí. Nějaký čas se tím nezabývala, začala se věnovat masážím a osobní terapii. Jako na mladého člověka to pro ni byly až přespřílišné problémy, které si lidé řešili, tak se nechala zaměstnat. Po nějakém čase se opět vrátila k terapiím a práci s věcmi „mezi nebem a zemí“. Tentokrát jak pro „normální“ lidi, tak i pro podnikatele a majitele firem. Někdy si totiž zbytečně komplikujeme život například tím, že si vytvoříme své vlastní představy o fungování světa (i díky tomu, co slyšíme od rodičů, ve škole…) a pak se nám v určitých oblastech nedaří.

Jano, mohla bys přiblížit, co konkrétně jako Firemní čarodějka děláš a čím jsi podnikatelům a majitelům firem nápomocná?


Naprosto zjednodušeně – nakláním Štěstěnu na stranu svých klientů. Zároveň umožňuji opravdu ovládat své myšlenky a realitu, zbavit se starých bloků, které se podnikatelům již do systému myšlení nehodí, protože je limitují. A protože vím, že máš ráda stručné a jasné vyjádření, tak uvedu i základní body:

 • zbavuji mentálních a emočních bloků
 • řeším prokletí a dopady lidské závisti
 • čistím prostory i osoby od negativních energií
 • radím s barvami do loga, na vizitky, na stránky, aby působily tak, jak klient chce
 • radím s barvami v oblékání a jak si jimi dodat energii a stabilitu
 • zbavuji lidi tiků a nervozity
 • řeším syndromy vyhoření
 • zvyšuji obraty a přivádím nové klienty
 • čistím důležitá jednání – aby se jednalo lépe a hladce
 • radím, jak najít sebehodnotu a na ní postavit svou existenci
 • nalézám s klienty jejich talent
 • … a spousty dalších …

Co ty a komunikace? Jak jsi na tom?

Myslíš, jestli jsem upovídaná?   S komunikací nemám problém, je to přesně tak, jak radíš ve svých článcích – komunikace jde nacvičit a je to o praxi. Ač jsem od přírody fakt „ukecaná“, jakmile jsem se měla prezentovat, tak jsem znejistěla. Od té doby, co jsem začala hodně pracovat se sebehodnotou, tak už je to zcela pryč. Je důležité si uvědomit, že posluchačům máte co předat, a to hodně pomáhá. Také si na školeních pomáhám tyrkysovou barvou u krku – pomáhá na podporu mluvení.

Jak zvládáš různá networkingová setkání a přednášky? Jsi někdy nervózní nebo máš trému?

Mám ráda networkingy v příjemném, uvolněném prostředí. Většinou když někde řeknu, co dělám, tak dostanu spousty otázek a tím pádem ty ostře časově limitované jsou hodně omezující. Naučila jsem vždy před networkingem nebo přednáškou sáhnout do „záložních baterií“ – i když jsem unavená, naplním svou auru silnou stabilní energií, takovou, jakou mám běžně, pokud za sebou nemám extra náročný týden. Cíleně pracuji se stejnou energií, protože si myslím, že přirozenost je na podobných akcích velmi ceněná.

Trému mám před každou přednáškou, bez té by to nešlo. Ale přeměňuji negativní trému na pozitivní motivaci předat lidem to nejlepší. Takže bych řekla, že mám krásnou a příjemnou trému, která mi dodává energii.

Co si myslíš, že je pro úspěšné podnikání to nejdůležitější?

Vědět kdo jste, co děláte a PROČ to děláte.

Co děláš pro to, abys byla úspěšná?

Aleno, to je záludná otázka- Nastavuji si svůj vlastní matrix tak, jak chci, aby se můj život vyvíjel. A paradoxně i dost často vypínám mozek, protože chápu, že i on si potřebuje odpočinout, když jeho silou ovlivňuji realitu.

Máš nějakou praktickou radu pro podnikatele?

Ano, mám. Můžete začít tím, že vyřadíte ze svého slovníku slova: „prachy“ a „jakoby“. O jakoby si můžete přečíst ZDE, co to dělá.

Další rada čarodějky: pokud máte málo energie, noste červené spodní prádlo.

Děkuji za rozhovor.

 

Pokud se chcete dozvědět více o tom, co Jana jako Firemní čarodějka dělá, zde jsou kontakty:

Web: www.firemnicarodejka.cz
FB: facebook.com/firemnicarodejka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 9. 7. 2019

To zní zajímavě. Já jsem byla dřív taky velká trémistka. pomalu to ale odbourávám a už je to mnohem lepší. Pomáhají mi v tom různé kameny. Věřím v jejich sílu, proto jsem si koupila korálkové náramky z https://www.midorini.cz/koralkove-naramky/ , které nosím pořád na ruce.

Odpovědět
Ovace
Ovace 21. 12. 2016

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 26. 2. 2016

zajímavé sdělení, díky

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 29. 2. 2016

Já díky, zpětná vazba je pro mě hodně důležité a když to má smysl, o to větší radost mám...krásný den

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 285
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.