Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Miroslava Jirásková
Vloženo 16. 8. 2019
Líbí se mi

Otcovská láska

avatar
Miroslava Jirásková
Vloženo 16. 8. 2019
Líbí se mi
Otcovská láska

Otcovská láska

Příběh ze života o tom, jak se pohla HORA ve mně. Můj táta Miroslav oslavil 81 let...Najednou pro nás není těžké projevit si přirozeně city.

Tak křehce mezi námi proudí LÁSKA. Zase jsem dostala HAŠLERKY. 

Jde o svérázný způsob vyjevení lásky, ale fakt je, že jsem vystoupila ze svého krunýře a bariéry mezi námi povolily.

 

Má sebehodnota ve vztahu k mužům se zvyšuje naprosto spontánně, roste má důvěra k nim, věřím si. S obdivem sleduji, jak je vše v systému provázané; jak, když se v nás něco z minulosti rozpouští a odchází; něco nového vzniká, roste a zaplňuje prostor.

Jak moc mě vždy zraňovalo téma otcovské lásky, jak jsem ho odsouvala do nevědomí. Zkouším doprožít svou dětskou a dívčí lítost nad tím, že mě táta neříká, že mě má rád; že mne neobjímá, že necítím, jak moc jsem pro něj důležitá.

Přiznávám svou obrovskou touhu po pochvale a ocenění. Proč jen se tátova láska ke mně v reálném životě projevovala přísností, nároky a tlakem na výkon? Proč byly důležité mé známky a abych se dobře učila? Proč jen mě v době mého dospívání shazoval a zesměšňoval, choval se ke mně tolik ironicky? Až díky své práci v konstelacích zjišťuji, že rozhodně nejsem jediná na světě s tímto příběhem...že možná někteří naši tátové city vyjevovat prostě neuměli. 

 

Je mi 47 let, stojím v konstelacích proti představiteli svého táty a spontánně mu říkám: "Jsem jako ty". Něco ve mně se začíná bortit a vzniklé prázdno je fajn.

Před dvěmi měsíci znovu stojím v konstelaci proti svému tátovi, který je v reálném životě již moc nemocný. Ta jeho nemoc mi dodává sílu, stojím dlouho naproti němu a postupně měkknu a prociťuji své tělo. Vnímám tátovu i svou křehkost.

Najednou dostávám velikou sílu a pak přijde ten nápad, jak si ulevit. S velikou láskou se před ním ukláním a pak lehám na zem.

Jako bych složila vagón uhlí...nahlížím na svou pýchu, která vytvořila zábranu a ochranu mého těla před mužským posměchem a způsobila v cítění i schopnost zapomenout na to krásné v našem vztahu. 

Křehkosti v našem rodě...patříš k nám. My tě uneseme...i to chvění v nohou uneseme. Máme tě rádi.

Umím to říct face to face:" Mám tě ráda TÁTO"!!! Buď co nejvíce zdravý.

Dal jsi mi ŽIVOT. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
Anaja
Anaja 21. 8. 2019

Já už to face to face říct nemůžu, bohužel, ale celé dva roky nahoru denně posílám vzkaz: "Mám tě ráda, tati"

Odpovědět
Svata
Svata 20. 8. 2019

Slašel to tatínek, a to je důležité

Odpovědět
k.eva
k.eva 17. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 520
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.