Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

camuska
camuska
Vloženo 8. 9. 2013
Líbí se mi

Osobní příběh aneb i cesta je cíl

camuska
camuska
Vloženo 8. 9. 2013
Líbí se mi
Osobní příběh aneb i cesta je cíl

Osobní příběh aneb i cesta je cíl

Můj příběh nezačíná víceméně klasickou větou: už od dětství jsem chtěla dělat to a to… Můj příběh začíná tím, že jsem většinu svého života vůbec nevěděla, co vlastně chci dělat, v čem je moje poslání a upřímně jsem ani nevěřila, že může existovat něco, co by mne opravdu bavilo, naplňovalo a co by druhým přinášelo něco výjimečného.
 
Moje mamka je zdravotní sestra, můj táta podnikal (nyní je již v důchodu) a já jsem od malička velmi dobře viděla, co jejich profese obnáší – hlavně tu odvrácenou stranu (především velký stres) a byla jsem přesvědčená, že ani jeden směr není nic pro mne. A dneska? Dnes mám pocit, že se snažím zdravým způsobem propojit přístupy a talenty obou rodičů.
 
Po maturitě na gymnáziu s opravdu hodně “všeobecným” zaměřením (od latiny po deskriptivní geometrii), jsem usoudila, že jazyky budou potřeba vždy a zamířila jsem na vyšší odbornou školu cestovního ruchu se zaměřením na průvodcovství, kde jsem kromě angličtiny a francouzštiny, kterou jsem se učila už na gymplu, přibrala i ruštinu. Při škole a poté i po škole jsem pracovala na recepci ubytovacího servisu a v hostelu, práce to byla vcelku pěkná, člověk se dobře rozmluví a nemá pak problém s rychlou reakcí v cizím jazyce, což musí ti cizinci, kteří mne téměř denně oslovují na ulici s dotazem “jak se dostaneme k…” nějak podvědomě tušit
 
Po pár letech v cestovním ruchu jsem ale cítila, že to chce změnu a rozhodla jsem se vyzkoušet klasickou práci v kanceláři. Na několik let jsem zakotvila v jedné americké společnosti – podobnost s filmem Office space více než náhodná, zvláštní to svět sám o sobě a globalizace v pravém slova smyslu – kdesi ve Francii si přejí novou židli, napíší do Prahy, Praha objedná židli v Belgii, doveze ji německá přepravní firma a Praha všem zaplatí faktury. Časem jsem ale začala přemýšlet o smyslu toho všeho a uvědomovala jsem si, že ta práce mne vlastně moc nebaví a hlavně tím ničemu reálnému nepřispívám. Mé přemítání se svým způsobem zhmotňovalo – začaly se tam dít různé změny (vesměs negativní), což bylo krásné zrcadlo mých vlastních pochybností a hledání. Přinutilo mě to se sama sebe ptát, čemu smysluplnému bych se tedy v životě chtěla věnovat. Hledala jsem, jak být doopravdy spokojená a nežít jen 5 týdnů v roce, kdy mám dovolenou, ale dělat to co mne doopravdy baví a žít plně každý den. Začala jsem chodit na zajímavé sebepoznávací semináře. Přítel mi dával přečíst různé knihy o podnikání a pomohl mi změnit celou mou představu o tom, že podnikání není nic pro mne – naprostý obrat a do té doby pro mne něco nepředstavitelného. Intuitivně si mne přitáhla oblast péče o zdraví a tělo (asi ty geny po mamce). Najednou to do sebe začalo pěkně zapadat a celé to vykrystalizovalo na jaře 2011, kdy jsem absolvovala rekvalifikační masérský kurz a začala se v této oblasti vzdělávat, jak jen to šlo.
 
Před více než rokem jsem se do toho pustila naplno a začalo jedno z největších dobrodružství mého života. Cesta sebepoznání a opravdového osobního rozvoje. Dělám to, co mne baví, moje práce je mou meditací a pomáhá mi co nejvíce žít v přítomnosti, potkávám úžasné lidi s různými příběhy a osudy, neustále se učím a užívám si to.
 
A mé přání a vize do budoucna? Jednou si otevřít takovou malou “Maitreu”, kde by se masírovalo, pracovalo s tělem i duší a scházeli se zajímaví a inspirativní lidé nejen při přednáškách a seminářích. Prostě být sama tou změnou, kterou toužím vidět kolem sebe.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 31. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Jezi
Jezi 29. 4. 2015

Moc hezky napsané.

Odpovědět
deeana
deeana 26. 2. 2015

máme podobné začátky...také jsem nevěděla...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 434
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.