Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

WV
WV
Vloženo 15. 9. 2020
Líbí se mi

OSMNÁCTina

WV
WV
Vloženo 15. 9. 2020
Líbí se mi
OSMNÁCTina

OSMNÁCTina

Vážení čtenáři tady na ženáchsro a posluchači na mém YouTube kanále Wanda Vorlová, ZDRAVÍM VÁS.
 
ÚVOD:
Je tu Osmnáct-ina a pomyslné ukončení jedná etapy, kupříkladu dětství. Z pohledu čísel je 18 spojením jedničky (nové začátky) a osmičky (něco co stále trvá, je bez omezení, nikdy NEkončí, ale v různých obnovách pokračuje, často se o osmičkách vyjadřujeme jako o nekonečnu). Následným sečtením (1 + 8) = máme devítku, vše potřebné a zároveň i ukončení celého prvního procesu, taktéž školní docházky aneb přípravy na život v dospělosti.
 
STAŤ:
V dětství jsem se nechala inspirovat od svých příbuzných a blízkých v těchto oblastech:
šlechtic, léčitelka, trenér, porodní bába, vojenská služba, pečovatelka, knihař + archivář, vrchní sestra, školitel, masér/(ka), barman/(ka), podnikatel, zakladatel, chovatel/(ka), průvodkyně, cvičitelka.
 
Ještě před střední školou jsem si chodila přivydělávat k rodinným přátelům tímto:
 - Žehlením, velice mě to bavilo a uklidňovalo.
(Přes 10 let jsem neměla v ruce žehličku )
 - Masírováním šíje, přišlo mi skvělé, že se člověk poté cítí jako znovuzrozený a je celkově klidnější.
(Praktikuji stále, je to součást mé profese, i když dnes tomu umím předcházet výukou a pohybem).
 
Při střední škole jsem brigádničila takto:
 - Vybírala jsem lidem dárky, které poté kupovali a vždy jimi radost blízkým udělali.
(Stále praktikuji pro své klienty a jejich blízké).
 - Pracovala jsem jako hosteska na akcích pro Pražský hrad a v Rudolfinu.
(Nyní pomáhám lidem k pří-výdělku, mládežníkům sháním brigády a poskytuji lidem prostor pro sebe realizaci v různorodých oborech).
 
Po škole jsem pracovala jako:
SERVÍRKA, BARMANKA, SOMELIÉRKA je to práce, která v jistých dobách a naštěstí ještě i v určitých podnicích má stále zastání a vysoce kvalitní úroveň, na které jsem vyrostla, včetně enormního dodržování společenského chování, oblékání, stolování, vystupování u všech, ať už podávajících či přijímajících daný servis. Samozřejmostí byla obsluha,  často i na francouzský způsob, pro osoby z řad nejvýše postavených u nás, zahrnující též zahraniční osobnosti.
Poskytovala jsem sestavování nápojů k pokrmům od piv, přes vína až po likéry a destiláty. Míchané drinky alias koktejly jsem vymýšlela pro speciální události a s jedním z nich jsem dokonce uspěla na barmanské soutěži v tvz. FANCY drinku (obsahem musejí být předem zadané ingredience, ale zbytek je na Vás, jak s tím naložíte a bude li porotě chutnat). Můj se povedl a vyhrál. (Třeba jej někdy ochutnáte v podniku, který se honosí titulem bar roku...).
Kompletní příprava akcí na klíč pro nejhonosnější události v top prostorách, včetně zámků a rezidencí bylo součástí mé práce.
(U všeho potřebujete: paměť, dobré oko plus smysl pro detail a pořádek).
 
Coby ŠKOLITELKA personálu vím, že precizní práce s každým, kdo o toto povolání má zájem, stojí za námahu (v případě že tímto nadáním oplýváte málo, musejí ho do vás učitelé dostat a věřte, že to bývá dřina, ale i to se dá zvládnout), stačí chtít. Mou výhodou bylo, že jsem v prostředí luxusních podniků a hotelů vyrostla, můj talent se tedy tříbil od útlého věku.
Výsledkem je, že vím, kam zajít, kde je radost posedět, kde co si objednáte - to i dostanete, navíc s přidanou hodnotou příjemného vyzařování a milého úsměvu celého personálu, který je navíc dokonale upraven, jak často znáte z mnohých retro filmů a seriálů.
 
Z toho vychází má další praxe coby KOORDINÁTORA, kterou s chutí provozuji na vyžádání dodnes. Úkol je vždy jasný, projít vše hotové a tzv. "vychytat mouchy", ať předejdeme chybám při jakékoli společenské události, přestavbě domu či bytu až dokonce po natáčení - filmování, ať se ušetří za přetáčení a zbytečné střihání.  (Povšimněte si v kině či Tv, že kde někoho na ladění detailů nemají, často u nich naleznete chybu: ať už v podobě, že osoba má jinak plnou skleničku, drží ji jinou rukou, dáma má kostým z jiné doby, kabelku na jiném rameni, popřípadě vlasy na opačnou stranu nebo rozdílné zátiší pro stejný záběr, muž má ruce jinde než měl, jinak zastrčený pásek, zapnuté vs. rozepnuté sako...atd.).
 
Když je vše hotové včetně upoutávek a popisů pro distribuci, potřebujete KOREKTORA, který to celé projde a doladí detaily. (Což praktikuji i pro různé značky a jejich produkty). Ať už překlepy či pravopisné chyby nebo často se opakující výrazy v psaných textech (což pro některé může být s podivem, když jsem se ještě před deseti lety učila od přítele, jak se píše "něco vzít sebou", jasně že "s sebou", již to vím a díky mu za opravu. Což svědčí o tom, že jsem učenlivá v jakémkoli věku a jelikož ráda cokoli zlepšuji, i já si s potěšením nechám v lecčem poradit).
 
Další práce je o vyřizování úkolů pro někoho konkrétního. Práce v jakékoli firmě na pozici "poskok pro hladký chod" se pojmenovává různě a záleží pro kolik firem "skáčete", i tyto pozice jsem vykonávala: POMOCNÁ SÍLA, ASISTENTKA, SEKRETÁŘKA, OFFICE MANAGERKA, PRODUKČNÍ PRACOVNICE. Tyto všechny pozice zaručují pravidelný příjem, ale též nutnost být stále k dispozici. Ovšem, když máte nápad, pomůžete jej zpracovat, uvedete ho na trh, jste součástí realizačního týmu, který je následně odměněn za úspěch. Ale stále musíte být denně v kanceláři, což při mém nasazení  a dodržování: vše dělat nejlépe, jak to dovedu je náročné, potřebuji svůj klid a prostor pro přemýšlení.

Tím se posouvám k práci ORGANIZÁTORA, začalo to vždy pro nějakou firmu, ale když jsem se dostala až na post koordinace 6 a následně 9 firem, rozhodla jsem se pomáhat s většími projekty, kdy jsem přestala být zaměstnancem, ale nechala jsem se najímat již jen na konkrétní akce, pracovat na tzv. volné noze, kdy (stále ještě) pomáhám klientům za pochodu vylepšovat co jest třeba a podílím se na rozvoji doslova v každém odvětví. Od jídla a pití, přes programy pro rozvoj, až po krásu a módu.  Např.  jsem byla součástí uvedení nového pokrmu v pohostinství, přes kolekci pro oděvní značku, vývoj pomůcky pro rozvoj dětí nebo programu na pomoc pro seniory. Dále vylepšení prostředků na péči o tělo a pro kvalitní spánek, až po projekty pro každou generaci. Je to toho mnoho. Někde se platí jen za myšlenku, jinde jsem součástí týmu. Je to pestrobarevné a zábavné, ale hodně rychlé a chybí tam péče o lidi. Proto jsem se rozhodla částečně přesunout do oblasti zdravíčka, pro přínos štěstíčka
 
MASÉRKA, ZDRAVOTNICE, TRENÉRKA ...atd.
Jelikož mi práce organizátorky přišla málo, začala jsem v roce 2004 s PRACÍ v GOLFU, venku v přírodě. Přišlo mi smyslu-plné přenést všestranností vědomosti do úzké skupiny osob, jakými mi golfisté stále ještě jsme a ukázat, že to není jen o švihu a času na "rohožce", ale vše je se vším spojené a propojené a při golfu můžeme i úžasně rekreačně regenerovat, pokud nám ambice dovolí hrát jen pro radost z pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu
Rozhodla jsem se věnovat svých 18 let pracovně tomuto sportu a převážně mládeži.
Začínala jsem jako pomocná síla, kdy jsem pod vedením trenérů kontrolovala, jestli svěřenci na hřišti plní jejich zadání. Postupně jsem se začala vzdělávat a dále rozvíjet sebe i své svěřence. Stala jsem se 11x mistryní klubu, dovedla jsem tým před brány Extraligy, kde jsem začínala. Byla jsem součástí týmu GAS.(Golfová akademie Skopový), kde jsem působila jako fitness trenérka, která děti vzdělávala i po stránce psychické, pravidlo- a lidské. Od roku 2006 sem spolupořádala tábory a akce, kdy jsem se dětem věnovala celistvě (od pochopení co chtějí a třeba je trápí, přes švih na obě strany, výuku a umění znalosti pravidel používat v praxi, rozvoj fyzičky bez ohledu na velikost tělesné schránky se zaměřením na protahování pro zlepšení psychiky, ale vše dětsky hravou formou, neboť v dospělosti si vážnosti užijí až až. Ve volném čase jsem s nimi vždy rozebírala jejich myšlenkové pochody, které často byly brzdou úspěchu, po kterém toužily).
Všemožné soutěže od rozvoje postřehu (mnoho z nich je již součástí výuky národních skupin), umění si poradit v každé situaci přes testy důvěry jsme strávily společně již 17. let, což zahrnovalo práci s mládeží coby: řidič, náhradní rodič, kamarád, pečovatel, zdravotnice, pomocná cvičitelka, trenérka, fitness a mentální kouč, členka výboru komise mládeže, ředitelka NGTM (Národní golfová tour mládeže) , předsedkyně výboru komise ZB  v ČGF (Česká golfová federace) ... atd.
A jelikož se čas krátí a zbývá ještě rok plnění, je postupně třeba přesedlat, (jak se říká u koní) a posunout se dál...
K větší skupině, ke všem, tedy bez omezení, i když mohou nějaká omezení mít. (Toť poklona před mými svěřenci z řad: "bez pomůcky se nikam nedostanu, ale jsem dál, než ti, jenž zdravé nohy mají").
 
A tímto se dostáváme k mé současné práci, kdy se věnuji WM metodám, ze kterých vznikl projekt E. V. Č. A ...., ale o tom jsem již psala dříve. Není nutné se opakovat
Jsem v pozici, kdy coby POHYBOVÁ a PEČUJÍCÍ SPECIALISTKA se starám o jednotlivce i skupiny, v sektorech státních správ i soukromých. Dá se říci, že za pochodu umím vše vyřešit a co není možné udělat hned, to alespoň mohu vysvětlit a pomoci nalézt cestu, po které když se vydáte, začne Vám být, jak potřebujete.
Je vhodné se začít cítit lépe, na těle, v těle, ale i v hlavě a mysli, aniž by naše duše a duchovní rozměr strádal tolik, kolik se mu poslední roky dávalo prostoru a času pro udýchání... (bohužel málo).
Cokoli Vás trápí = má řešení, na něco naleznete lék v první knize, na něco v té druhé, která vyjde letos. Na něco musíte přijít bez mého přičinění a z něčeho se stačí pořádně vyspat
Vše co k životu potřebuji již mám a ráda se o svou nauku podělím.
Jak to dělám, že si vždy vím rady? Naslouchám a řídím se tím. Umím to předat a ukázat.
 
Závěr:
Dovolila jsem si shrnout všechny pracovní události, kterými jsem prošla. Jsou propojeny a spojeny tím, čím jsem - průvodcem, který vždy umí najít řešení a vylepšení dané situace v jakémkoli odvětví a pro jakoukoli příležitost i událost.
Jsem Vám k dispozici já, WV metody i E. V. Č. A .... pohybu a péče.
Pro dnešek se loučím a opět na čtenou a slyšenou 15. 10. 2020.
A co Vám přinesu? Nech(m/t)e se překvapit
Všem, kteří dnes slaví narozeniny či jmeniny přeji VŠE NEJLEPŠÍ.
Vaše já, Wanda Vorlová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 19. 9. 2020

bezva

Odpovědět
WV
WV 21. 9. 2020

Děkuji

hudlenka
hudlenka 16. 9. 2020

Paráda

Odpovědět
WV
WV 16. 9. 2020

Děkuji

Kahomar
Kahomar 16. 9. 2020

hmmm

Odpovědět
WV
WV 16. 9. 2020

lemur
lemur 16. 9. 2020

Super.

Odpovědět
WV
WV 16. 9. 2020

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 127
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.