Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

raškyňka
raškyňka
Vloženo 12. 12. 2015
Líbí se mi

Jste optimista nebo pesimista? Otestujte se!

raškyňka
raškyňka
Vloženo 12. 12. 2015
Líbí se mi
Jste optimista nebo pesimista? Otestujte se!

Jste optimista nebo pesimista? Otestujte se!

Co je pro vás nejdůležitější? Mít vše hotovo, dobře vypadat, nebo být skvěle naladěná? Když se priority správně poskládají, není nutné dělat kompromis, protože můžete mít vše najednou. Že ne?

Je vědecky dokázáno, že optimisticky laděný člověk snadněji plní úkoly, lépe snáší stres a dokonce má lepší imunitu. No to je bezva, můžu si říct, ale jak být optimistická, když mi všechno padá na hlavu a čas běží proti mně. V té chvíli jsem tak možná sarkastická, ale do optimismu mám daleko.

Elke Nürnberger ve své knize Síla pozitivního myšlení hlásá mimo jiné, že:

  • Optimisté vyzařují pozitivní energii, a proto na své okolí působí přitažlivě. Umějí lépe prezentovat sami sebe a profesně i finančně jsou úspěšnější, protože si více troufají.
  • Optimisté se snáze přizpůsobují novým situacím. Když hledají řešení, zkoušejí přitom nové a neobvyklé cesty. Rychleji zvládají komplikace, tudíž jsou psychicky stabilnější a připadají si i šťastnější.
  • Optimisté mají rozvinutější schopnost zapamatovat si různé věci, jsou kreativnější a často přicházejí s novými nápady.

Vzhledem k tomu, že v dnešní době se zkoumá kdeco a jsou studie o ledasčem, nebude pro vás ani překvapení, že se vědci optimismu dívají už nějakou dobu na zoubek. Pozitivní psychologie jako věda se primárně zabývá studiem toho, co přispívá ke kvalitnímu, spokojenému a smysluplnému životu.

„Každý svého štěstí strůjce“ není vůbec daleko od pravdy. Ten fígl ke spokojenému životu tkví v naší hlavě. Ve způsobu myšlení a pohledu na věc. Nikdo z nás se nenarodil jako životní tragéd. Jen nám byl do hlavy vštěpován negativismus… tak schválně. Jak jste na tom vy?

Výstřižek

Stejná situace, ale dva rozdílné pohledy na věc. No a v čem je to kouzlo? V tom, jak to přebírá váš mozek. On nerozlišuje, jaká je realita. Vnímá vaše pocity. Pokud jsou dobré, spouští jiný koktejl hormonů než v případě pocitů špatných.

Více na blog.bavi.to

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

půl na půl

Odpovědět
zdena
zdena 26. 1. 2017

mám to tak napůl

Odpovědět
zdena
zdena 26. 1. 2017

mám to tak napůl

Odpovědět
zdena
zdena 26. 1. 2017

mám to tak napůl

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.