
Co je pro vás nejdůležitější? Mít vše hotovo, dobře vypadat, nebo být skvěle naladěná? Když se priority správně poskládají, není nutné dělat kompromis, protože můžete mít vše najednou. Že ne?
Je vědecky dokázáno, že optimisticky laděný člověk snadněji plní úkoly, lépe snáší stres a dokonce má lepší imunitu. No to je bezva, můžu si říct, ale jak být optimistická, když mi všechno padá na hlavu a čas běží proti mně. V té chvíli jsem tak možná sarkastická, ale do optimismu mám daleko.
Elke Nürnberger ve své knize Síla pozitivního myšlení hlásá mimo jiné, že:
Vzhledem k tomu, že v dnešní době se zkoumá kdeco a jsou studie o ledasčem, nebude pro vás ani překvapení, že se vědci optimismu dívají už nějakou dobu na zoubek. Pozitivní psychologie jako věda se primárně zabývá studiem toho, co přispívá ke kvalitnímu, spokojenému a smysluplnému životu.
„Každý svého štěstí strůjce“ není vůbec daleko od pravdy. Ten fígl ke spokojenému životu tkví v naší hlavě. Ve způsobu myšlení a pohledu na věc. Nikdo z nás se nenarodil jako životní tragéd. Jen nám byl do hlavy vštěpován negativismus… tak schválně. Jak jste na tom vy?
Stejná situace, ale dva rozdílné pohledy na věc. No a v čem je to kouzlo? V tom, jak to přebírá váš mozek. On nerozlišuje, jaká je realita. Vnímá vaše pocity. Pokud jsou dobré, spouští jiný koktejl hormonů než v případě pocitů špatných.
Více na blog.bavi.to
Místo, kde můžeš psát a diskutovat
půl na půl
mám to tak napůl
mám to tak napůl
mám to tak napůl