Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 12. 8. 2017
Líbí se mi

Opravdu VIP esoterika?

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 12. 8. 2017
Líbí se mi
Opravdu VIP esoterika?

Opravdu VIP esoterika?

Je to už pár let, co jsem naposledy vstoupila do jednoho nejmenovaného krámku, který se specializuje na léčivé kameny, byliny, karty a knihy pro duši. Tentokrát mi něco říkalo, že tam musím, že tam na mě čeká kniha... Možná kdybych tušila, jaký zážitek mě tam čeká, šla bych raději dál. Ne, nikdo mi tam neublížil, ale některým zážitkům se člověk raději vyhne.

V krámku byl klid, chládek, paní majitelka si povídala s kamarádkou... Doufala jsem, že mě nechá prohlížet si zboží a nebude mě rušit...

Jenže omyl. Paní majitelka se mě hned otázala, co bych si přála, a já jí řekla, že bych se ráda podívala na knihy, že si prohlédnu regály a třeba najdu něco, co budu "potřebovat". V ten okamžik se na mě majitelka podívala jako na naprostého laika, který k nim zabloudil cestou po horké ulici. Možná se domnívala, že se u ní chci zchladit...  A dala se do výkladu, seznamovala mě s kartami, s knihami, které má.

Ze slušnosti jsem ji poslouchala a přikyvovala. Když mě konečně nechala o samotě, přejížděla jsem očima po regálech od knihy ke knize. Opravdu jsem netušila, kde se ta kniha, pro kterou jsem "přišla", skrývá. Cosi mi stále říkalo, že si tady něco koupím.

 

Vtom do krámku vstoupily dvě ženy a v jedné majitelka poznala osobu, která "dělá" do esoteriky na veřejnosti. Zároveň ještě vstoupila příbuzná majitelky a začal chaos. Všechny přítomné dámy začaly švěholit kolem VIP esoterické rádkyně, která se občas objevila i v televizi, a já se pokusím sestavit, co se říkalo, a hlavně, co potom řekla majitelka mně. 

Majitelka: "Jezuskote, to je úžasné, my vás známe z televize. Víte, že taky žvýkám jitrocel, jak jste radila? A že jsem ochutnala i ten vlaštovičník..."

Rádkyně: "A bylo to..."

Majitelka: "A bylo to, jak jste říkala. Ale jitrocel žvýkám pořád. Některé ty větvičky jsou tedy tvrdé, ale cítím se výborně."

Rádkyně z televize: "Ano, ano, musíte se cítit výborně. Tou prací na sobě se posunujete do vyšších dimenzí. Kolik stojí ty náušnice s tyrkysem?"

Padla nějaká cena, rádkyně z TV obracela každou korunu a já zatím došla ke knihám v nejspodnější polici.

Majitelka: "Tyhle náušnice si brala i paní XY, jak přednáší o -"

"Samozřejmě, tu znám," přerušila ji rádkyně z TV, "ona krystalům přeci tolik rozumí."

"Ano, ano," přidala se majitelka, "naučila nás s nimi pracovat."

A rádkyně na to: "Vůbec hodně lidí teď drahokamy používá, aby se mohli pomocí nich rozvíjet. Hodně lidí na sobě pracuje."

"Ano," přitakala doposud spíše mlčící příbuzná majitelky, "je znát, že spousta lidí na sobě dělá, aby při tom přechodu Země do páté dimenze nezůstali tady mezi tou hmotou..."

 

Utichly všechny a já cítila jejich pohled. Prudce jsem se na ně obrátila. Civěly na mě - na tu "hmotu" asi ze své páté dimenze. Doslova se mě lekly, když jsem se k nim tak rychle obrátila a přistihla je. 

Podivila jsem se: Ony esoteričky v té své páté dimenzi neví, že i pohled člověka či jiného živočicha je cítit v týlu?

Po trapném tichu, které nastalo, náhle jako když do nich střelí. Rádkyně z TV opustila spěšně obchod, po ní i příbuzná a zbyly zase ty dvě jako na začátku. Vzala jsem si knihu, kterou jsem listovala, a šla k majitelce, abych ji zaplatila.

 

Majitelce přelétl přes rty schovívavý úsměv, když mi říkala: "Tak žádný duševní rozvoj ani esoteriku nechcete? Raději začnete jen s přírodou?"

"Jen s přírodou?" podivila jsem se. "Ale tohle je přece kniha o menhirech..."

A já se v kraji menhirů narodila. Každý dobrý esoterik u nás by snad měl znát Kamenného pastýře či Kounovské kamenné řady. Ale to už jsem té paní neřekla. Proč taky? Hlavně že jsem měla knihu, kvůli které mě to do krámku táhlo, ne? 

Vám to vyprávím, protože myslím, že i vy znáte jiné a to opravdu kouzelné esoterické obchůdky s majiteli či majitelkami, které si na nic nehrají, které to myslí upřímně. A zajímalo by mě, jaké kouzelné esoterické krámky a obchůdky znáte po Čechách, Moravě a Slezsku vy. Aspoň podle mě by měl esoterický obchůdek být oázou, kde najdeme příjemnou atmosféru a klid. 

A na závěr ještě něco pro vás turisty, co se chystáte na sever Francie. I to je tam k vidění. Viz video.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 15. 8. 2017

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 14. 8. 2017

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 13. 8. 2017

Odpovědět
Amanda
Amanda 13. 8. 2017

Pointa?

Odpovědět
Renata Štulcová
Renata Štulcová 13. 8. 2017

Mezi řádky...

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 299
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.