Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 3. 12. 2019
Líbí se mi

Odpuštění

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 3. 12. 2019
Líbí se mi
Odpuštění

Odpuštění

Poměrně často se stále setkávám s tím, jak mnoho lidí na své cestě životem nese mnoho duševní zátěže, jako jsou škodlivé myšlenky a mnoho negativních a neuzavřených zážitků z minulosti. Mnoho z nás se věnuje hlavně fyzickým zraněním a na naší vlastní duši zapomínáme a nedopřáváme jí dostatek péče a lásky.

 

Ve svém okolí mám poměrně hodně lidí, kteří se zuby nehty drží toho, co se stalo v minulosti, všech bolestných prožitků a neuvědomují si, že přesně tyto zážitky, které pevně držíme, nám brání si užívat a prožívat života. Zbytečně tak naší energii směřujeme stále do minulosti místo toho, abychom to staré uzavřeli a začali si užívat právě přítomného okamžiku. Stále se zabýváme co se jak stalo, jak bylo co řečeno, co se jak stalo, jak daná situace proběhla a myšlenkami stále kroužíme kolem věcí, které již nemůžeme změnit. Znovu a znovu tak cítíme bolest tehdejšího zranění a zklamání, které s tím máme spojené.

 

Tato nastřádaná bolest je jako velký kamen, který jsme si naložily na záda a v důsledku této zátěže zbytečně trpíme.

 

Z vlastní zkušenosti vím, že jednotlivé kapitoly našeho života, které již proběhly, je lepší uzavřít a nepřenášet si je do našeho dalšího života. Ano, i já jsem s sebou nosila vzpomínky na bolestivé zážitky v mém životě, nedorozumění s různými lidmi, ale to vše mne brzdilo na mé cestě životem i na cestě osobního rozvoje.

 

Postupně mi to, co jsem si nesla z minulosti, začalo vadit – to, že jsem se tím neustále zabývala, nic neřešilo, jen jsem to neustále přehazovala sem a tam. Stačila jen sebemenší myšlenka na danou situaci a v tu chvíli jsem okamžitě cítila návaly horka, rudnutí a měla jsem pocity trapnosti. I takto se zvládnou zpřítomnit vzpomínky skrze fyzické příznaky, jako kdybychom je znovu prožívali.  

 

Postupem času jsem začala chápat, že vracení se v myšlenkách do minulosti mě nikam neposune. A tak jsem se rozhodla vše nepříjemné a neuzavřené ukončit a všechnu tu nálož odhodit. Uvědomila jsem si, že vše, co se odehrálo kdykoliv v minulosti, nemá nad mým současným životem mít nadvládu a jedním z důležitých klíčů je odpuštění.

 

Ve chvíli, kdy jsem začala pracovat na odpuštění, začala jsem vnímat sílu odpuštění a to zároveň zahrnuje uvědomění. Pokud odpustím, pak to v mém životě znamená to, že danou událost přijímám a zároveň se mi tato situace z života snáze propouští.

 

Došla jsem i k pochopení, že je velmi důležité odpustit všem, s kterými jsme kdy přišli například do konfliktu a v hlavní řadě odpustit i sami sobě. Začněme odhazovat všechny nánosy, přijímejme se se vším, co k nám patří a odpusťme si.

 

Naše ochota odpustit sobě i druhým v nás mění vnímání a otvírá nás k velkým změnám a proměnám. Přesně v tom bodě, kde stojíme na místě a váháme, zda změnu vpustit do svého života, tam nám odpuštění pomůže vystoupit z role oběti.

 

Sama jsem došla k uvědomění, že odpuštění způsobilo průlom v mém smýšlení a vymanila jsem se tak ze sevření. Zároveň jsem se tak osvobodila ze zátěže minulosti a mohu si tak vychutnávat život s krásnou a novou energií.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

odpustit je někdy obtížné

Odpovědět
Tamara
Tamara 3. 12. 2019

Je to tak, ale odpustit je někdy nesnadné.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 114
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.