Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Málková
Kateřina Málková
Vloženo 9. 7. 2018
Líbí se mi

O holčičce, která hledala správné rozhodnutí

Kateřina Málková
Kateřina Málková
Vloženo 9. 7. 2018
Líbí se mi
O holčičce, která hledala správné rozhodnutí

O holčičce, která hledala správné rozhodnutí

Vzpomínám si na jednu pohádku z mého dětství. „O kvítku – sedmikvítku". Pohádku o holčičce, která se nelišila od mnoha dalších holčiček ani svými zájmy, ani ničím jiným. Jednou po cestě z obchodu se ztratila a ocitla se v neznámé části města, odkud nemohla najít cestu domů. Neznámá stařenka jí darovala kouzelnou květinu – sedmikvítek. Její květ měl 7 okvětních lístku, každý jiné barvy. Utrhnete jeden lístek, něco si přejete a vaše přání se určitě splní. 7 lístků – 7 přání. Tento dar pomohl holčičce vrátit se domů. 

Ale jak už to v životě chodí, holčička si ani nevšimla, jak jí zůstal pouze jeden-jediný vzácný okvětní lístek. Všechna přání byla naplněná, ale ani jedno nepřineslo Evgenii (tak se slečna jmenovala) významné změny v jejím životě. Pokud ovšem nebudeme brát v potaz zkušenosti a pochopení, co je v jejím životě opravdu důležité, a co je jen takové pozlátko. Kvůli hloupé sazce s kluky holčička málem zmrzla na skutečném Severním Pólu, anebo jednou sotva utekla od spousty hraček, které proudily z celého světa do jejího bytu. 

Svoje úplně poslední přání ovšem Evgenia se rozhodla darovat neznámému klukovi, který kvůli úrazu nemohl normálně chodit. Bylo to to nejdůležitější rozhodnutí, které ve svém životě učinila. Pomohla člověku a získala kamaráda, přitom vůbec nelitovala toho, že promarnila všech svých 6 lístků. Holčička pochopila, že právě tyto zkušenosti jí pomohly tentokrát se rozhodnout správně. 

Může se zdát, že v profesním životě vaše předešlé pracovní zkušenosti nic neznamenají, obzvlášť pokud jste unavení, ztrácíte zájem o to, co děláte. Můžete si myslet, že už jste promarnili 6 kouzelných okvětních lístků a nejde to vrátit. To je důvod, proč nedokážete učinit správné kariérní rozhodnutí a pokračovat kupředu s důvěrou v sebe sama a svoji volbu. Budete-li chtít zůstat na „severním pólu", pamatujte, že toto rozhodnutí můžete kdykoli změnit. Jediným vaším nepřítelem je čas. Ten se nedá zastavit. 

Kolik okvětních lístků Vám zbývá na Vašem profesním kvítku - sedmikvítku? Neumrzněte! 

-

Kateřina Málková

kariérový konzultant a change manager

ilustrace: Veniamin Losin, 1960

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 18. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Tamara
Tamara 9. 7. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 221
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.