Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lenka Nejedlá
Vloženo 13. 8. 2019
Líbí se mi

Netradiční vzhled – překážka či výhoda?

avatar
Lenka Nejedlá
Vloženo 13. 8. 2019
Líbí se mi
Netradiční vzhled – překážka či výhoda?

Netradiční vzhled – překážka či výhoda?

Jste extravagantní?

Máte na svém těle něco, čeho si ostatní stoprocentně všimnou na první pohled? Já si vždy všimnu těch zvláštních náušnic, které dělají nehezkou velkou díru v uchu, barevných vlasů, zvláště zelených nebo rudých, stejně jako vlasů nějak zvláštně ostříhaných, také mě zarazí některé tetování, piercing na rtu, dredy… I když většina z toho mi osobně nic neříká, nejsem typ, který by lidi odsuzoval kvůli vzhledu, ostatně sama jsem si prošla různými obdobími a mám i tetování.

Pokud takto přijdete na pracovní pohovor, už nejste bráni jako flákači bez práce, ale ještě před pár lety tomu tak skutečně bylo. Tolerance k netradičnímu vzhledu se zvyšuje. Složení zaměstnanců je tak pestřejší, sami pracovníci si tak váží příležitosti, kterou jste jim jako šéfové dali, a respektují vás, ale stále jsou tu tací,zvláště generace 50+, co dávají najevo nevoli, nedůvěru vůči člověku, pochybují, zda bude schopen pracovat a zastávat funkci, o kterou žádá.

U některých firem a pozic se naopak podobné vzhledové úlety a výstřelky dokonce očekávají. Například různí kreativci v reklamních agenturách dávají rádi kreativitu najevo i svým vzhledem. Originální ozdoby těla najdete častěji také u různých uměleckých pozic, firem specializujících se na akce (kulturní, teambuildingy, sportovní apod.), často také v počítačových firmách, ve firmách zaměřených na služby pro mladé (oblečení, skateboardy, snowboardy, nápoje a jídlo, lasergame apod.), u pracovníků barů, diskoték, hospod a mnoha dalších. Mladší kolegové jsou tolerantnější, nemají s vámi problém, naopak se jim většinou líbí, když je člověk jiný a přinese i nový vítr do firmy.

Mezi spíše odmítané úpravy vzhledu u nás stále patří dredy. Mnoho lidí k nim zaujímá postoj typu: jsou špinavé, nedají se umýt, chytím z nich vši apod. Proto s podobným účesem máte výrazně menší šanci získat práci, zejména práci s lidmi. Plnovous vám rozhodné neublíží například u manuální práce. Pokud plánujete pracovat venku, například v lese nebo v zemědělství, plnovous můžeme jen doporučit .

V České republice existují pozice, u kterých vám netradiční vzhled neublíží, ale také funkce, na kterých je zkrátka nežádoucí. Většinou se jedná o práci s lidmi (včetně prodavačky), obchodní zástupce, farmacie, bankovní, právní a vzdělávací sektor.

Přes to všechno se vždy najde někdo, kdo má negativní zkušenost. Zkuste vždy vnímat člověka jako celek a neudělat si názor v pěti minutách podle jednoho piercingu. Mohli byste tak přijít o skvělého kolegu a kamaráda, který vás na oplátku podrží v budoucnosti.

A pokud jde o člověka na top pozici, o němž víte, že je ten pravý, na rovinu mu povězte, že při jednání by měl své tetování možná zakrýt dlouhým rukávem. Buďte raději upřímní.

Lenka Nejedlá, Marketing Specialist

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 14. 8. 2019

Odpovědět
janinkad
janinkad 13. 8. 2019

co je nyní tradiční-netradiční..každý se strojí, krášlí jak je mu libo..a tak to má být

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 172
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.