Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Erika Č.
Erika Č.
Vloženo 19. 9. 2018
Líbí se mi

Nenásilná propagace?? A zdarma!? Jak na to?

Erika Č.
Erika Č.
Vloženo 19. 9. 2018
Líbí se mi
Nenásilná propagace?? A zdarma!? Jak na to?

Nenásilná propagace?? A zdarma!? Jak na to?

Trvalo mi celkem dlouho, než jsem si uvědomila důležitost propagace… jak sebe samé, tak svých produktů, služeb a podobně. Jako začátečník jsem si asi naivně myslela, že se to nějak prodá „samo“.

Odjakživa jsem nerada prodávala, někomu něco vnucovala. Uvědomila jsem si ale, že pokud tento postoj budu mít i nadále, nikdo se o mně nedozví. Také jsem přemýšlela nad tím, že propagovat půjde určitě i nějak šetrně, aby to bylo pro mě ok a zároveň to splnilo účel.

Když se totiž řeklo prodej, vždycky se mi vybavili takoví ti lidé, kteří každou chvíli prodávají něco jiného, ale hlavně jsem z nich cítila tlak a manipulaci. Telefonáty, zprávy v Messengeru, určitě to alespoň jednou zažil každý z nás. Nabídku, která se neodmítá. Pokud odmítnete, možná už zítra nastane konec světa… protože bez … (doplňte si sami) přeci nemůžete žít.

Tak takováhle propagace pro mě teda opravdu není…

Věděla jsem, že tohle nezvládnu i kdybych stokrát chtěla. Nemůžu přeci dělat něco, co se mi příčí!? Jak dát vědět o něčem, co lidem pomůže, ale zároveň je do toho násilně „nenarvat“ jako ti, o nichž jsem mluvila???

A pak mi do cesty přišlo živé vysílání. Vlastně pro mě tenkrát prioritou nebyla ani propagace, ale chtěla jsem lidem přiblížit i práci druhých a pomoct jim v různých oblastech. Tehdy mě živá vysílání naprosto pohltila. Nejen, že jsem se díky němu seznámila se spoustou zajímavých lidí, ale také mi začaly chodit nabídky na spolupráci a pomalu se mi rozjížděly služby i kurzy.

Bylo to jako zázrak. Propagace jako vedlejší efekt?

Vlastně ano . Bylo to přesně to, co jsem hledala. Nenásilná forma propagace, která ke mně přivádí další a další lidi. Navíc jsem zjistila, že Facebook živá vysílání upřednostňuje a jejich dosah je větší než dosah jiných příspěvků.

Možná vás teď napadá, proč vysílat, když můžu sem tam napsat nějaký článek a je to přeci taky ok!? Určitě i to je cesta, já ale každopádně doporučuji kombinaci. Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. A skupinu lidí, kterou neoslovíte článkem můžete oslovit videem nebo vysíláním, nebo samozřejmě naopak.

Aby byla propagace nenásilná tak, jak jsem popisovala je potřeba vysílání dobře uchopit . Pokud uděláte vysílání a od začátku do konce budete popisovat svůj výrobek, kde ho lidi najdou a za kolik, pravděpodobně to účel nenásilné propagace nesplní!

https://youtu.be/rUP5Lm-E6Bs

Je to úplně zdarma?

NE, vlastně není. Stojí to váš čas a často velký krok z komfortní zóny. Bylo to tak i u mě. Možná na to nyní nevypadám, ale jsem člověk, který se dříve vyhýbal i foťáku. Neměla jsem to ráda, nejsem exhibicionista, který by měl potřebu se neustále někde prezentovat a předvádět. Často jsem se do vysílání musela opravdu přemlouvat… ale víte co? Teď už vím, že to stálo za to .

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Veru.Doudo
Veru.Doudo 2. 10. 2018

Pěkný článek. Zatím se tomu bráním... ale už se pomalu smiřuju s tím, že na můj web DárkoBlog.cz dám i své fotky, protože osobitost prostě zabírá. Video je pro mě vyšší level... nesnáším svůj nahraný hlas.

Odpovědět
Clairest
Clairest 28. 9. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 069
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.