Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Sonia's diary
Sonia's diary
Vloženo 13. 6. 2017
Líbí se mi

Nemůžete v létě spát? Musíte se správně ,,uvelebit".

Sonia's diary
Sonia's diary
Vloženo 13. 6. 2017
Líbí se mi
Nemůžete v létě spát? Musíte se správně ,,uvelebit".

Nemůžete v létě spát? Musíte se správně ,,uvelebit".

Určitě znáte takové to převalování v posteli zleva doprava, kroucení se a celkové povalování v posteli a nemůžete se zaboha uvelebit. Jednou je Vám horko, jednou jste na té straně otlačená a přeleželá, jednou máte moc zahřátý polšář. A právě tyhle věci způsobují špatný spánek a následně celkovou efektivitu dalšího dne. Co tedy dělat, aby to ,,uvelebování" šlo co nejlépe?

Vyvětrejte si

Určitě se Vám bude spát lépe když budete v dobře provzdušněné a vyvětrané místnosti. Takže právě proto je si potřeba efektivně vyvětrat ( tj. v zimě si otevřete před uleháním do postele na 20 - 30 minut všechny okna dokořán a pak je zavřete ), v létě je dobré vyvětrat si ráno, po celý den mít okna zavřená ( aby nešlo to velké vedro do pokoje ) a těsně před spaním si otevřít dokořán a podle tepla si poté zavřít ( pokud nejde to teplo vydrřet nechte si otevřeno celou noc ).

 

 

Spěte pod lehčím

Je to logické, ale znám lidi co to nedělají. Spěte pod lehčími dekami. Určitě nebudte v létě, kdy je v tropickou noc 27 stupňů spát pod péřovou duchnou pod kterou se pečete ve vlastní šťávě. Lepší je v zimě spát pod mikrovláknovými dekami, aby nám bylo teplo.    A v létě je lepší spát pod lehčimi než v zimě, s bavlněnými povlaky ( dobře vysávají pot a většinou chladí ). 

 

Zapojte větrák

Pokud je teď v létě pro Vás to vedro tak nesnesitelné, tak zkuste si do ložnice dát větrák. Nemusí foukat na Vás, úplně postačí, když bude foukat kouset od postele jen do vzduchu ( protože ne každý snáši vlažný nebo studený vzduch dobře ). Větrák má za úkol rozproudit a mírně ochladit vzduch v celé místnosti. Bude to prospěšné pro vaše dýchání i tělo celkově.

 

Spěte nahá

Tak banální věc opravdu funguje. Když se vysvlečete, Vaše tělo se bude lépe vyrovnávat s okolní teplotou, protože noční košile ( pyžamo ) udržuje teplotu až o několik stupňů vyšší než je v místnosti. Pokud žijete sama nikomu to vadit nebude a pokud žijete s manželem ( přitelem ) vsadím se že mu to už vůbec vadit nebude. 

 

Jděte na to postaru

Když už nic nepomůže namočte si ručník nebo osušku, šátek to je jedno do ledové vody a pomalu si to na sebe přiložte. To před spaním pomůže snížit teplotu Vašeho těla ( pozor nemějte ho na sobě moc dlouho aby Vám pak nebyla zima  ). Pak si ho sundejte a mělo by být všechno OK.

 

Doufám, že Vám to aspoň trochu pomolo a já se budu těšit u dalšího článku. Moc mě potěší komentáře a DOBROU NOC !

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 26. 2. 2018

Spíme při otevřeném okně

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 14. 6. 2017

my větráme

Odpovědět
Sonia's diary
Sonia's diary 15. 6. 2017

hudlenka
hudlenka 14. 6. 2017

taky bych ráda spala s otevřeným oknem, ale kolem nás všichni kouří a většinou mi jde kouř přímo do ložnice, a to nesnáším...takže větráme všemi okny v noci, jen v ložnici je zavřeno...

Odpovědět
Sonia's diary
Sonia's diary 15. 6. 2017

No kouř je opravdu nepříjemný

miriaan
miriaan 14. 6. 2017

Zdravím, dlouhodobě jsem nemohla usnout a měla jsem poruchy spánku (kolikrát jsem nespala celou noc), kvůli nedostatku spánku jsem měla psychické poruchy a deprese. Známý mi doporučil Meladol ( http://growmart.cz/zbozi/meladol-poruchy-spanku/?ref=2056&campaign=poruchy-spanku ), je to čistě přírodní výtažek, dokonale mě uklidní a spím 7-8 hodin kvalitně denně. KAŽDÉMU vřele DOPORUČUJI.

Odpovědět
Sonia's diary
Sonia's diary 14. 6. 2017

I toto je velmi dobré, hlavně když je to přírodní

Francis
Francis 14. 6. 2017

Bezva tipy na klidný spánek. nejraději usínám s otevřeným oknem a vnímám přírodu (výhoda těch, co mají okna směrem do lesa)

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 6. 2017

to Vám zavidím, já mám okno rovnou do fregventované silnice

Sonia's diary
Sonia's diary 14. 6. 2017

No právě taky tak ráda usínám

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 004
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.