Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lucijána
Lucijána
Vloženo 7. 11. 2018
Líbí se mi

Některé otázky už si prostě nekladu

Lucijána
Lucijána
Vloženo 7. 11. 2018
Líbí se mi
Některé otázky už si prostě nekladu

Některé otázky už si prostě nekladu

Emoce. Strach. Skepse. Občas mě to dostihne. Pochyby. Ty věcné a věčné kousavé otázky. Jsem dobrá máma? Je tohle ještě výchova, nebo už mi to přerostlo přes hlavu? Žiju tak jak chci? A žiju správně? Co je to „správně“? Zvládám? Mám právo žít svůj osobní život? Můžu být šťastná, když jiní nejsou? 

Některé otázky už si prostě nekladu

Proč se ty otázky v naší hlavě rodí? Otázky, ty ničitelky klidného spánku. Otázky, na které stejně nacházíme odpovědi jen sami v sobě, ve svém nejčistším nitru, až přijde ten správný čas.

Ptávala jsem se často a hodně. Měla jsem pocit, že mě okolí nepřijímá takovou jaká jsem. A ono to tak nejspíš je. Být jiný, vybočovat, chovat se v zajetých situacích odlišně. Trápilo mě to. Chtěla jsem se každému líbit, chtěla jsem, aby mě měli rádi. A tak jsem dělala věci, které chtěli oni. Na sebe zapomínala. Upozaďovala se. A pak jsem se sama sobě úplně ztratila, na nějaký čas. Byla jsem taková jakou mě chtěli mít. A já přeci přesně taková chtěla být. Tvrdé bylo zjištění, že mi to nepřináší vůbec žádnou radost. Najednou jsem byla ještě víc sama. Prázdná schránka. Nezajímala jsem je. Neměla jsem čím zaujmout. A nezajímala jsem už ani samu sebe.

Trvalo mi to několik let, ale nakonec jsem se zase dokázala postavit za svoje myšlenky. Vrátila jsem se ke svým postojům, úhlům pohledu a snům. Na některá rozhodnutí a změny bylo už pozdě, některé jsem svojí netečností prostě prošvihla. Ale teď jsem to zase já. Já, ta svá. Svobodná duší, s chutí do života, sílou něco tvořit a měnit.

Předsudky?

Ty mě už netrápí. Mínění a předpoklady druhých. Pokud se neslučují s mojí vizí, už mi to srdce neláme. Zkusila jsem si jaké to je, přizpůsobit se. A to není život pro mě.
Předsudky. Lidé často a rádi vypouští jedovaté šípy z úst. To někdy bolí. Slova jsou silné zbraně. Jestli mě ale tahle životní lekce něco naučila, tak respektovat lidi kolem sebe. Každý jsme nějaký a každý máme právo na svůj názor.

Osvobodíme se až tehdy, kdy přestaneme lpět na názoru co si o nás druzí myslí.

My, sami v sobě nejlíp víme co je pro nás nejlepší, kdo jsme, za čím jdeme a proč za tím jdeme. A pokud to nevíme, přijdeme na to, až přijde ten správný čas. Nenechme se tlačit do formiček. Nikdy se nemůžeme zalíbit všem. Buďme sami sebou. Jedině tak můžeme být skutečně šťastní.

A jak to vidíte vy, milé ženy?  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

někdy je to složité oprostit se od všeho

Odpovědět
Lucijána
Lucijána 8. 11. 2018

Ve zdravé míře je to myslím v pořádku, brát v potaz své okolí a jeho názor, ale pokud to člověku zasahuje do běžného života, nedej bože mu to ubližuje, je nejvyšší čas to změnit. A změna začíná v nás.. Krásný den.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 7. 11. 2018

občas mě trápí mé okolí

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

to asi každého

Ovace
Ovace 7. 11. 2018

snažím se nepřipoustět si co si o mě lidé myslí

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

nejlepší řešení, ale někdy to jde hodně těžce

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 177
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.